Bukmacherka 12 września 2019

Brazylijczyk Matos dożywotnio zawieszony za ustawianie meczów

Diego Matos, brazylijski zawodowy tenisista, dostał dożywotni zakaz uprawiania sportu po tym, jak został skazany za wiele przestępstw związanych z ustawianiem meczów.

31-latek, który zajął 373 miejsce w rankingu Association of Tennis Professionals (ATP), został również ukarany grzywną w wysokości 125 000 $ i otrzymał nakaz zapłaty 12 000 $ za ustawienie meczów związanych z turniejami w Ekwadorze.
Niezależny funkcjonariusz ds. przesłuchań antykorupcyjnych, Richard McLaren, odkrył, że Matos zmanipulował wynik 10 meczów rozegranych w 2018 r. podczas turniejów Międzynarodowej Federacji Tenisowej w Brazylii, Sri Lance, Ekwadorze, Portugalii i Hiszpanii.
Matos został również uznany za winnego braku współpracy podczas śledztwa Tennis Integrity Unit (TIU) – Matos nie dostarczył dokumentacji finansowej i swojego telefonu komórkowego na potrzeby badań kryminalistycznych.

Stwierdzono, że Matos naruszył sekcję D.1.d i sekcję D.2.c tenisowego programu antykorupcyjnego. Sekcja D.1.d stanowi, że żadna osoba objęta ubezpieczeniem nie może bezpośrednio ani pośrednio przyczyniać się do próby manipulacji wyniku ani żadnego innego aspektu zdarzenia, podczas gdy sekcja D.2.c dotyczy przestępstw korupcyjnych.

Brazylijczyk został tymczasowo zawieszony w dniu 6 grudnia ubiegłego roku na czas prowadzenia sprawy dyscyplinarnej TIU, ale najnowsze orzeczenie będzie oznaczać, że nie będzie on już mógł brać udziału w imprezach objętych sankcjami lub organizowanymi przez ATP.

Matos osiągnął najlepszy wynik w karierze w grudniu 2018 r. zajmując w rankingu 241 miejsce w deblu. Jako gracz singli zajął 580 miejsce w kwietniu 2012 r., aktualnie jest na 1135 miejscu w klasyfikacji singlistów.