Ogolna 8 lipca 2022

Broadway Gaming kupuje bingo od 888 Holdings

Firma 888 potwierdza zakończenie sprzedaży swojego biznesu bingo B2C i B2B grupie Broadway Gaming, będącej częścią Saphalata Holdings.

Łączna wartość transakcji wyniosła 45,2 miliona dolarów, z czego 43,2 jest płatne natychmiast po zakończeniu transakcji. Pozostałe dwa miliony będą zapłacone w przeciągu roku. Dodatkowo 888 zobowiązuje się do dalszego świadczenia usług transakcyjnych na Broadwayu przez kolejnych dwanaście miesięcy od zakończenia sprzedaży.

Skupienie się na integracji z William Hill

Chciałbym wyrazić ogromną wdzięczność za ciężką pracę zespołu bingo na przestrzeni lat. W szczególności za ich niezachwiane zaangażowanie w biznes od momentu ogłoszenia transakcji. Jako oddany operator bingo jest pewny przyszłych perspektyw biznesu i życzę zespołowi wszystkiego najlepszego – powiedział dyrektor generalny 888 Itai Pazner. – Pomyślne zakończenie tej transakcji umożliwia 888 dalsze zwiększenie koncentracji na integracji z William Hill-em. Możemy także skupić się na realizacji naszego celu – bycia jednym z wiodących światowych operatorów zakładów bukmacherskich i gier hazardowych – dodał.

Brytyjska firma wygenerowała 25 milionów dolarów przychodów w pierwszej połowie 2022 roku. Mowa także o 54 milionach w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

Połączenie z marką “Butlers Bingo”

Cieszymy się, że możemy zakończyć przejęcie wysokiej jakości biznesu platformy bingo 888. Łącząc je z naszymi markami, jak choćby “Butlers Bingo”, będziemy mogli osiągnąć jeszcze większy globalny wpływ na kluczowych regulowanych rynkach bingo – powiedział David Butler, dyrektor generalny Broadwayu. Dodał także, że widzi dalsze możliwości rozwoju w segmentach B2C i B2B. Jednocześnie celem firmy jest zostać czołową spółką bingo online na całym świecie.

Dodaj komentarz