Wyścigi konne 9 czerwca 2020

Brytyjski Urząd Wyścigów Konnych uchyla kolejne obostrzenia

Brytyjski Urząd Wyścigów Konnych (BHA) potwierdził, że od poniedziałku 15 czerwca wszystkie wyścigi Pattern and Listed w Wielkiej Brytanii będą otwarte dla międzynarodowych biegaczy.

Starty koni międzynarodowych

Konie wyszkolone na arenie międzynarodowej i transportujące je osoby będą mogły wjechać na teren Wielkiej Brytanii. Oczywiście wszystkie osoby uczestniczące w wyścigach będą musiały przestrzegać odpowiednich przepisów rządu Wielkiej Brytanii oraz wytycznych i procedur zarządzonych przez Brytyjski Urząd Wyścigów Konnych.

Oznacza to, że osoby przewożące konie na wyścigi nie będą podlegały ograniczeniom w podróżowaniu, które dotyczą osób wjeżdżających do Wielkiej Brytanii. Tym samym nie będą musiały przechodzić 14-dniowej kwarantannie.

Obostrzenia dotyczące wyścigów konnych

BHA zakomunikował, że oprócz normalnych zasad i wymagań testowych dla międzynarodowych biegaczy, wszyscy zawodnicy będą podlegać wytycznym władz i procedurom operacyjnym dla organizowania wyścigów konnych za zamkniętymi drzwiami. Być może osoby dostarczające konie będą musiały mieć również dokumenty, w których będzie zaznaczone jaki jest cel ich podróży.

Przypomnijmy, że wyścigi konne są ponownie organizowane w Wielkiej Brytanii od 1 czerwca. 

Tor w Bath w złym stanie

Niestety nie tylko ograniczenia związane z pandemią koronawirusa są problemem dla organizatorów wyścigów konnych w Bath. BHA zakomunikował bowiem, że jest zaniepokojony torem w Bath z powodu braku opadów deszczu. Z tego powodu tor nie jest odpowiednio nawodniony. Specjaliści twierdzą, że suchy tor może wpłynąć na niską liczbę zgłoszeń zawodników, czego organizatorzy starają się unikać, po tym jak stracili z powodu pandemii trzy miesiące sezonu.

Od czasu opublikowania nowego terminarza nie było opadów deszczu w Bath, które byłyby potrzebne, aby ziemia była odpowiednia do ścigania się koni. Co prawda nawierzchnia spełniałaby wymogi do wyścigów płaskich, ale nie uzyskalibyśmy wtedy maksymalnej liczby zgłoszeń. Z uwagi na to i niepewną pogodę w weekend, zdecydowaliśmy się przenieść wyścigi do Lingfield Park – powiedział dyrektor ds. Wyścigów w Arena Racing Company, Jon Pullin.

Decyzją organizatorów zawody zostaną przeniesione na Lingfield AWT. Jeśli będzie to konieczne odbędzie się tam dziewięć wyścigów. Zgłoszenia na chęć udziału w rozgrywkach można składać do poniedziałku.