Bukmacherka 1 czerwca 2018

Bukmacherzy typują nowego trenera Realu Madryt

autor: BK
Kto już niebawem uzupełni pustkę, która powstała po niespodziewanym odejściu Zinedine Zidana? Bukmacherzy mają zdecydowany typ na nowego trenera Królewskich.

Niecały tydzień temu świętował ze swoją drużyną zdobycie trzeciego z rzędu pucharu Ligi Mistrzów. Jako trener Królewskich, Zidane zdobywał aż 9 z 13 możliwych trofeów. W jego dorobku zabrakło jedynie Pucharu Króla. W czwartek Hiszpanią i całym światem futbolu wstrząsnęła wiadomość, o tym, że Zinedine Zidane postanowił zrezygnować z dalszego prowadzenia Królewskich. Taka decyzja francuskiego szkoleniowca wprawiła w osłupienie zarówno piłkarzy, jak również prezesa Realu Madryt, Florentino Pereza. Tymczasem bukmacherzy szukają zastępcy Zidana.

O jednym nazwisku szczególnie głośno

Jeszcze tego samego dnia, media w Hiszpanii informowały, że głównym kandydatem do objęcia Realu jest Mauricio Pochettino, obecny szkoleniowiec Tottenhamu Hotspur. Władze Królewskich już kilkukrotnie interesowały się zatrudnieniem 46-letniego Argentyńczyka. To nie będzie jednak łatwe. Przede wszystkim, Tottenham z całą pewnością łatwo nie pożegna się z trenerem, który odnosił tu duże sukcesy. Ponadto, sam Pochettino kilka dni temu miał przedłużyć kontrakt ze Spurs. Kwestią dyskusyjną jest również to, czy Argentyńczyk byłby w ogóle zainteresowany zmianą klubu. Zastąpić kogoś, kto wygrywał trzy ostatnie edycje Ligi Mistrzów? To oczywista zgoda na ogromną presję oraz niekończące się porównywania do poprzednika. Mimo to, większość bukmacherów typuje Mauricio Pochettino na pierwszym miejscu ewentualnych kandydatów. Kurs w okolicy 2,00 – 3,00.

Francuz zastąpi Francuza?

Ten scenariusz jest praktycznie nierealny, a mimo to, bukmacherzy umieszczają go na drugim miejscu najbardziej prawdopodobnych z kursem 3,00 – 4,00. W tej opcji, Zdane miałby zostać zastąpiony przez swojego rodaka, Arsene Wengera, który po ubiegłym sezonie pożegnał się z Arsenalem Londyn. Królewscy bardzo często wybierali największe nazwiska na trenerskim rynku. Jednak, czy 68-letni trener, który przez ostatnie 22 lata był szkoleniowcem Arsenalu jest dobrym wyborem? Co ciekawe, kilka dni temu sam Wenger przyznał, że w swojej karierze otrzymywał propozycje od Realu Madryt. Czy otrzyma kolejną? To wydaje się bardzo nieprawdopodobne.

Kolejna legenda Realu obejmie klub?

Tak jak pisaliśmy powyżej, Real bardzo często zatrudniał trenerów o wielkim nazwisku i uznanej marce. Zidane był jednak odejściem od tej reguły. Nie miał praktycznie żadnego doświadczenia trenerskiego z wielką piłką. Ostatnie dwa lata spędził jako trener Castilli, czyli Realu Madryt B, w którym Królewscy kształtują młode gwiazdy. Pomimo wielu obaw, Zidane sprawdził się kapitalnie. A zatem, może Real ponownie zdecyduje się na podobne rozwiązanie?

Na trzecim miejscu prawdopodobnych scenariuszy, bukmacherzy wskazują nazwisko Gutiego. Zawodnik ten jest wychowankiem Castilli. W latach 1996-2010 występował w pierwszym zespole Realu Madryt. Ostatnie kilka lat pracował w drużynach młodzieżowych nabierając doświadczenia trenerskiego. O ile jednak Zidane był formalnym trenerem Castilli, o tyle Guti nigdy nie prowadził drużyny jako główny szkoleniowiec. Dlatego też, zatrudnienie go byłoby sporym ryzykiem. Bukmacherzy przy nazwisku Guti ustalają kurs w okolicy 6,00. Nieco niżej (8,00 – 9,00) oceniane są szanse innej legendy Realu Madryt – Raula.

Dodaj komentarz