Bukmacherka 16 czerwca 2020

Bukmacherzy wystawili kursy na debatę prezydencką

Zmiana terminu wyborów oraz nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej sprawiły, że po raz kolejny widzowie Telewizji Polskiej będą mogli przyjrzeć się debacie prezydenckiej. Po raz drugi TVP będzie gościło prezydenta Rzeczypospolitej oraz pozostałych dziesięciu kandydatów, którzy pragną przejąć urząd po Andrzeju Dudzie. Niepewny wciąż wydaje się występ w debacie Rafała Trzaskowskiego, który zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską, jednak nawet to nie przeszkodziło bukmacherom w wystawieniu kursów na środowe wydarzenie. Dlatego sprawdziliśmy, co można zagrać u legalnych operatorów na debatę prezydencką 2020.

Ofertę bukmacherską na wybory prezydenckie posiada wiele legalnych podmiotów organizujących zakłady wzajemne, jednak niektórzy z nich postanowili pójść krok dalej i zaproponować zdarzenia dotyczące debaty prezydenckiej, która odbędzie się w środę 17 czerwca 2020 o godzinie 21:00 w Telewizji Polskiej. Wśród tych operatorów jest BETFAN oraz ETOTO, dlatego sprawdzimy, jak wyglądają propozycje tych dwóch bukmacherów.

Przerwanie wypowiedzi przez prowadzącego

Druga debata prezydencka w Telewizji Polskiej niesie za sobą także nowe zasady, które nie spodobały się między innymi sztabowi wyborczemu Rafała Trzaskowskiego. Właśnie to może zaważyć nad tym, czy kandydat Koalicji Obywatelskiej pojawi się w studiu przy Woronicza w Warszawie. Niemniej jednak, wszyscy kandydaci będą musieli zastosować się do ogłoszonego regulaminu. Zdaniem mediów najbardziej zaskakujący okazuje się być 9 pkt regulaminu „Debaty Prezydenckiej 2020”. Co z niego wynika?

Czas wypowiedzi Kandydatów będzie mierzony i wizualizowany w studio. Koniec czasu wypowiedzi będzie sygnalizowane dzwonkiem – efektem audio. Odpowiedzi nie na temat mogą być przerywane przez prowadzącego (nawet wielokrotnie), kosztem czasu przysługującego kandydatowi. Wypowiedzi nie będą wstrzymywane za pomocą wyłączenia mikrofonu, za wyjątkiem sytuacji, w której mówca swoją wypowiedzią naruszy prawo. O tym czy dochodzi do złamania prawa będzie decydować wydawca programu przebywający w trakcie programu w reżyserce.

Taka reguła zwróciła uwagę bukmacherów BETFAN, którzy wystawili zdarzenia dotyczące właśnie takiego potencjalnego zachowania prowadzącego debatę.

BETFAN wystawił cztery linie na to, ile razy Michał Adamczyk, prowadzący debatę prezydencką przerwie wypowiedź któremuś z kandydatów. Najmniejszą linię wystawiono na obecnie urzędującego prezydenta Polski, Andrzeja Dudę. Przynajmniej jednokrotne przerwanie wypowiedzi kandydata starającego się o reelekcję BETFAN wycenił kursem 4.50.

Oferta BETFAN obejmuje także przynajmniej dwukrotne przerwanie wypowiedzi przez prowadzącego debatę. Kursy na taką sytuację wystawiono na Rafała Trzaskowskiego (kurs 2.00), Szymona Hołownię (2.00), Władysława Kosiniaka-Kamysza (2.50), Krzysztofa Bosaka (2.50), Roberta Biedronia (2.00) oraz Marka Jakubiaka (1.85).

Jeśli Stanisławowi Żółtkowi, Mirosławowi Piotrowskiemu lub Waldemarowi Witkowskiemu wypowiedź zostanie przerwana przynajmniej trzykrotnie, wówczas gracze trafią kursy w wysokości 2.00 na tego pierwszego oraz po 2.50 na dwóch pozostałych kandydatów. Zdaniem operatora najczęściej przerywaną wypowiedź będzie mieć Paweł Tanajno. Jeśli Michał Adamczyk upomni kandydata bezpartyjnego przynajmniej czterokrotnie, wówczas klienci BETFAN trafią kurs w wysokości 2.00.

Użyte sformułowania przez kandydatów

Wiele z frazesów, które padały podczas pierwszej debaty prezydenckiej, mogą zostać powtórzone podczas środowego wieczoru. Takie zdarzenia także znajdują się w ofertach bukmacherów, jednak poza propozycjami od BETFAN, można także znaleźć podobne wydarzenia w ETOTO.

Obaj bukmacherzy skupili się na najpopularniejszych kandydatach i ich potencjalnych wypowiedziach. Zarówno ETOTO jak i BETFAN wystawili kursy na sentencje wypowiedziane przez Andrzeja Dudę, Rafała Trzaskowskiego, Krzysztofa Bosaka, Szymona Hołownię, Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Roberta Biedronia.

Andrzej Duda

Wypowiedzi Prezydenta Andrzeja Dudy są bardzo często cytowane przez media w naszym kraju. Po debacie prezydenckiej także może tak się stać, ale co zdaniem BETFAN padnie z ust kandydata starającego się o reelekcję?

Kurs 1.70 na ponad dwukrotne wypowiedzenie słów „Prezydent prof. Lech Kaczyński
Kurs 1.75 na przynajmniej trzykrotne wypowiedzenie słów „wiek emerytalny
Kurs 1.85 na wypowiedzenie słów „na moją prośbę
Kurs 1.85 na wypowiedzenie słów „z mojej inicjatywy
Kurs 2.00 na przynajmniej czterokrotne wypowiedzenie słów „demokracja
Kurs 2.50 na przynajmniej czterokrotne wypowiedzenie słów „konstytucja
Kurs 3.00 na przynajmniej czterokrotne wypowiedzenie słów „ideologia LGBT
Kurs 4.00 na przynajmniej sześciokrotne wypowiedzenie słów „Program 500+” lub „500+

Jak z kolei ETOTO ocenia szanse na wypowiedzenie przez Andrzeja Dudę różnych sentencji? Oferta ETOTO skupia się głównie na pojedynczych słowach, dlatego oferta jest znacznie szersza. W propozycjach bukmachera znaleźć można między innymi:

Kurs 1.50 na wypowiedzenie słów „prezes”, „jeszcze raz dziękuję” lub „Trump
Kurs 1.64 na wypowiedzenie słów „Unia Europejska” (min. czterokrotnie) lub „Donald” (min. dwukrotnie)

Rafał Trzaskowski

BETFAN nie omieszkał wystawić kursów także na wypowiedzi Rafał Trzaskowskiego, którego występ jest także sprawą nierozwiązaną. Co zdaniem bukmachera może wypowiedź kandydat KO?

Kurs 2.50 na przynajmniej trzykrotne wypowiedzenie słów „Obywatele i Obywatelki
Kurs 2.90 na przynajmniej czterokrotnie wypowiedzenie słów „równość
Kurs 3.00 na przynajmniej czterokrotne wypowiedzenie słów „wspólnota
Kurs 4.00 na przynajmniej pięciokrotne wypowiedzenie słów „konstytucja

Krzysztof Bosak

Bukmacher także wystawił kursy na potencjalnie wypowiedziane słowa przez kandydata Konfederacji. ETOTO w ten sposób wycenił kursy na niektóre ze słów Krzysztofa Bosaka podczas środowej debaty prezydenckiej:

Kurs 1.83 na wypowiedzenie słów „Unia Europejska” (min. pięciokrotnie) lub „rodzina” (min. trzykrotnie)
Kurs 2.00 na wypowiedzenie słów „Polska” (min. pięciokrotnie) lub „Platforma Obywatelska” (min. trzykrotnie)

Szymon Hołownia

Fani zakładów bukmacherskich będą mogli także typować wypowiedzi kandydata niezależnego. Jakie sentencje Szymona Hołowni klienci BETFAN muszą wziąć pod lupę?

Kurs 2.00 na przynajmniej czterokrotnie wypowiedzenie słów „konstytucja
Kurs 2.50 na przynajmniej czterokrotnie wypowiedzenie słów „obywatel
Kurs 3.00 na przynajmniej pięciokrotnie wypowiedzenie słów „demokracja

Jak poszczególne słowa Szymona Hołowni wycenia ETOTO?

Kurs 1.50 na wypowiedzenie słów „Unia Europejska” (min. trzyrokrotnie) lub „Donald Tusk
Kurs 1.83 na wypowiedzenie słów „LGBT” (min. dwukrotnie), „500+” (min. trzykrotnie) lub „rodzina” (min. trzykrotnie)
Kurs 5.00 na wypowiedzenie słów „mam talent

Robert Biedroń

Kandydat Lewicy także został „wyceniony” przez BETFAN następującymi kursami:

Kurs 2.50 na przynajmniej czterokrotnie wypowiedzenie słów „obywatel” lub „konstytucja”.

Wypowiedziom Roberta Biedronia powinni się także przysłuchiwać gracze ETOTO, bowiem bukmacher wystawił także kursy dotyczące słów użytych przez kandydata Lewicy.

Kurs 1.80 na wypowiedzenie słów „sądy” (min. trzyrokrotnie) lub „prezydent” (min. pięciokrotnie)
Kurs 1.90 na wypowiedzenie słów „Unia Europejska” (min. czterokrotnie), „LGBT” (min. trzykrotnie)
Kurs 2.00 na wypowiedzenie słów „obywatel” (min. trzykrokrotnie), „500+” (min. dwukrotnie)

Pozostałe zakłady

Zakłady wystawione przez BETFAN dotyczą także wydarzeń lub słów, które będą wypowiedziane nie przez konkretnego kandydata, a któregokolwiek z nich.

I tak na przykład BETFAN wycenia:

Kurs 1.50 na to, że kamery telewizyjne uchwycą flagę Polski i Unii Europejskiej jako element ubioru Rafała Trzaskowskiego
Kurs 1.50 na to, że którykolwiek z kandydatów zapowie wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej
Kurs 2.50 na to, że zgodnie z 9 pkt regulaminu debaty, któremukolwiek z kandydatów zostanie wyłączony mikrofon
Kurs 3.00 na to, że którykolwiek z kandydatów poza Krzysztofem Bosakiem postawi flagę Polski na swoim pulpicie
Kurs 4.00 na to, że podczas debaty zostanie użyte sformułowanie „eurokołchoz” przynajmniej dwukrotnie

Jak widać, pomysłowość bukmacherów odnosi się już nie tylko do samych wyborów, ale także do wypowiedzi czy zachowań kandydatów podczas debaty. Typowanie zakładów na debatę prezydencką sprawi, że gracze z podwójną uwagą będą przysłuchiwać się temu, co powiedzą politycy.