Bukmacherka 8 sierpnia 2019

Bwin.com w Holandii ukarany grzywną w wysokości 350 000 €

autor: MC
Popularna marka Bwin, związana z operatorem gier hazardowych GVC Holdings, została ukarana przez holenderskie organy regulacyjne za oferowanie usług na rynku bez lokalnego zezwolenia.

W środę holenderski organ regulacyjny Kansspelautoriteit (KSA) ogłosił, że nałożył grzywnę w wysokości 350 000 euro na ElectraWorks Ltd, spółkę zależną GVC – kontrolującą Bwin.com, z siedzibą w Gibraltarze. Oświadczenie KSA mówi, że Bwin.com oferował holenderskim graczom gry losowe i „duży wybór zakładów sportowych” „przynajmniej przez pewien okres czasu” z naruszeniem lokalnych przepisów.

W szczególności Bwin został uznany za winnego dzięki kryteriom: używania popularnego holenderskiego operatora płatności internetowych iDEAL i braku blokowania geograficznego klientów w Holandii.

KSA rozpoczęła dochodzenie w sprawie Bwin.com w sierpniu 2018 r. i szybko ustaliła, że ​​podczas gdy Bwin.com blokował graczy m.in. z USA, Polski i Portugalii, Holandia nie została wspomniana na liście krajów. Tajni agenci KSA zarejestrowali konto Bwin.com i dokonali depozytu w wysokości 20 € za pośrednictwem iDEAL. KSA ponownie oceniła Bwin.com w styczniu tego roku i nie znalazła żadnych zmian w porównaniu z pierwotną kontrolą.

Bwin próbował bronić swojej obecności na rynku lokalnym, powołując się na dialog z urzędnikami holenderskimi w 2012 r. dotyczący chęci „płynnego przejścia” na rynek regulowany lokalnie. Bwin powiedział, że zapewniono, że wszystko będzie w porządku, o ile witryna nie będzie oferować usług w języku niderlandzkim ani nie będzie angażować się w żadną holenderską kampanię reklamową lub prasową.

KSA odpowiedziała na wiele nowszych publicznych oświadczeń holenderskich polityków i samego regulatora dotyczących jego woli egzekwowania lokalnych zasad hazardowych wobec operatorów, którzy oferują holenderskie opcje płatności lub wypłat, używają domeny .nl lub wykorzystują obrazy wizualne, które mają wywoływać nawiązanie do Holandii, w tym wiatraki, drewniane buty i stroopwafels.

KSA określiła wysokość grzywny dla Bwin, zaczynając od kary podstawowej w wysokości 150 000 €, a następnie podwajając ją ze względu na dużą liczbę zakazanych produktów w ofercie. KSA naliczyła dodatkowe 50 tys. € ze względu na politykę Bwin polegającą na pobieraniu stałej kwoty miesięcznie z kont, które są nieaktywne przez ponad 365 dni. Jest to polityka, która według KSA stanowi „niedopuszczalną niedogodność dla konsumenta”.

Holandia jest obecnie w trakcie opracowywania nowych zasad dla swojego rynku regulowanego, który ma zostać wprowadzony w styczniu 2021 roku. Wśród omawianych planów są dyskusje na temat tego, jak długi powinien być „limit czasu” niepozwalający na rejestrację operatorom, którzy nie przestrzegali zasad zgodnie z zasadami KSA.

Jest to druga kara regulacyjna nałożona na GVC w ciągu kilku tygodni. W ubiegłym tygodniu brytyjska komisja ds. Hazardu uderzyła w GVC z karą w wysokości 5,9 miliona funtów z powodu historycznych uchybień w zakresie odpowiedzialnego hazardu i obowiązków związanych z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy w markach Ladbrokes i Coral GVC.

Dodaj komentarz