Ogolna 3 marca 2019

Caesars Entertainment szuka inwestorów

autor: BB
Właściciel akcji w "Caesars Entertainment", Carl Icahn uważa, że firma powinna stworzyć dokładny proces strategiczny, który umożliwi poszukanie inwestorów.

Carl Icahn ponownie podkreślił swoje przekonanie, że najlepszą strategią dla rozwoju firmy "Caesars Entertainment" jest sprzedaż lub połączenie firmy z inną na rynku: – Uważam, że najlepszą drogą dla naszej firmy jest stworzenie nowego procesu strategicznego, który umożłiwi sprzedaż lub fuzję. Dzięki temu będziemy mogli dalej się rozwijać na wielu rynkach. Spodziewam się nawet, że taki ruch uczyniłby "Caesars Entertainment" najpotężniejszym operatorem gier hazardowych w Vegas. 

Co ciekawe nie tylko słowa, ale też czyny świadczą o tym, że Icahn chce zmian. Nowymi dyrektorami zostali: Keith Cozza, dyrektor generalny Icahn Enterprises, Courtney Mather i James Nelson, którzy piastują stanowiska dyrektorskie w firmie miliardera. Cała trójka pracę zacznie ze skutkiem natychmiastowym. 

Od czasu zakończenia restrukturyzacji firmy, przechodzimy strategiczny proces tworzenia nowych zasad, który będziemy kontynuować z naszymi nowymi dyrektorami – powiedział James Hunt, przewodniczący  rady w "Caesars Entertainment" .

Miliarder jest wręcz przekonany, że po odpowiednich zmianach "Caesars Entertainment" stanie się łakomym kąskiem dla inwestorów, którzy podobno już wykazali swoje zainteresowanie, by wejść do spółki. Cóż, przekonamy się niebawem, czy faktycznie tak się stanie.