14.09.2022 10:07

Cele finansowe i strategiczne Kindred Group do 2025 roku

W związku z Capital Markets Day, których Kindred Group będzie gospodarzem, spółka przedstawi nowe cele finansowe na 2025 rok. Głównymi z nich ma być rozwój na rynkach europejskich, a także australijskim. Niestety firma nadal nie zamierza zakończyć nielegalnej działalności w krajach, w których nie posiada odpowiedniej licencji.

Cele finansowe i strategiczne Kindred Group do 2025 roku

Kindred Group przedstawi swoje cele finansowe

Kindred Group będzie gospodarzem Capital Markets Day w Londynie. Wystąpi tam między innymi Henrik Tjärnström, CEO grupy, oraz inni członkowie zespołu zarządzającego. Przedstawiony zostanie długoterminowy kierunek strategiczny spółki oraz priorytety na najbliższe lata.

Priorytety obejmują zdobycie dalszego udziału na podstawowych rynkach grupy w Europie i Australii poprzez „bycie zaufanym źródłem rozrywki” – w latach 2021-2026. Istotne będzie także dalsze rozwijanie silnej pozycji w Holandii, gdzie grupa legalnie działa od czerwca.

CZYTAJ TAKŻE: Kindred Group otrzymało licencję na holenderski rynek 

Jeśli chodzi o cele finansowe, to przychody grupy miałby przekroczyć 1,6 mld GBP, a bazowa marża EBITDA powinna wskoczyć na poziom 21-22%. Innym celem pozostaje także polityka dystrybucji na poziomie około 75-100% wolnych przepływów pieniężnych.

Kindred planuje także wykorzystać strategiczne inwestycje, takie jak przejęcie Relax Gaming i rozwój platformy Kindred Sportbook.

– Jestem zadowolony, że mogę podzielić się szczegółowym planem i spojrzeniem na nasz kierunek strategiczny oraz wskazać priorytety, które wyznaczyliśmy sobie w Kindred. Byliśmy siłą napędową transformacji branży i wcześnie zrozumieliśmy wymagania aby odnieść sukces w regulowanym i złożonym środowisku. Dodam, że budujący jest także postęp w rozwoju naszej Platformy Kindrerd Sportsbook – skomentował wspominany wcześniej Tjärnström.

Nielegalna działalność Unibetu na polskim rynku

Z całą pewnością Kindred Group jest jedną z największych firm na światowych rynkach hazardowych. Niestety nie wszystkie środki, które generuje pochodzą z legalnych źródeł i warto przypomnieć, że m.in. na polskim rynku Unibet nie działa w zgodzie z ustawą hazardową.

Wśród podmiotów, które tracą na działalności Unibetu, znajdują się wszyscy polscy operatorzy zakładów bukmacherskich, Totalizator Sportowy, Skarb Państwa, ale również polski sport. Mógłby on być znacznie mocniej wspierany, gdyby operatorzy w Polsce mieli równe warunki gry. Unibet nie płaci również organizatorom wydarzeń sportowych i związkom sportowym z tytułu wykorzystywania wyników sportowych.

Marka należąca do Kindred Group oferuje również gry kasynowe online, na które wyłączność ma polski monopolista, a zakłady sportowe nie są obarczone 12-procentowym podatkiem obrotowym ani też 10% podatkiem od wygranych powyżej 2280 zł.

Udostępnij
Bartłomiej Płonka

Bartłomiej Płonka