Ogolna 9 czerwca 2022

Kindred Group otrzymał licencję na holenderski rynek

autor: redakcja
Od dzisiaj Kindred Group może legalnie działać na terenie Holandii. Właściciel Unibetu otrzymał od holenderskiego urzędu ds. hazardu pozwolenie i licencje na działalność na terenie królestwa.

Zielone światło na legalną działalność

Kansspelautoriteit(KSA) wydała zgodę na oferowanie komercyjnych gier hazardowych i zakładów online na podstawie holenderskiej ustawy Remote Gambling Act. Licencja pozwala na prowadzenie działalności od dzisiaj marce Kindred na rynku holenderskim.

W ubiegłym tygodniu nasz portal informował o braku wzrostu zainteresowania na holenderskim rynku. Teraz to jednak może się zmienić. Holendrzy już mogą wyczekiwać na witrynę Unibet.nl, która zostanie niebawem uruchomiona w legalny sposób. W ten sposób flagowy okręt grupy Kindred wejdzie na kolejny rynek.

Duży i ważny rynek dla Kindred

Holandia to duży i ważny europejski rynek, na którym nie możemy się już doczekać działania na lokalnej licencji – powiedział Henrik Tjarnstrom, CEO Kindred Group. Dodał jednocześnie, że firma od dekady promuje lokalne programy licencyjne na tym rynku. Jednocześnie ma nadzieje, że przyznana licencja pozwolić rozwinąć zaangażowanie firmy w holenderskie społeczeństwo. Kindred chce się przyczynić do sprawiedliwego i zrównoważonego rynku branży rozrywkowej. Celem jest także zapewnienie bezpiecznego i przyjemnego wrażenia z hazardu dla holenderskich klientów.

Jesteśmy w pełni zaangażowani w ugruntowanie roli Kindred jako odpowiedzialnego, godnego zaufania i wartościowego operatora na rynku holenderskim za pośrednictwem naszej marki Unibet – powiedziała Anne-Jaap Snijders, CCO grupy. Firma chce przekształcić hazard w zaufane źródło rozrywki. Według swój Snijders to pozytywnie wpłynie na społeczeństwo. W tym aspekcie jednocześnie wskazała, że to cele znajdujące się w samym sercu programu “Unibet Impact”.

Nielegalna działalność Unibetu na polskim rynku

Z całą pewnością Kindred Group jest jedną z największych firm na światowych rynkach hazardowych. Niestety nie wszystkie środki, które generuje pochodzą z legalnych źródeł, ponieważ m.in. na polskim rynku Unibet nie działa w zgodzie z ustawą hazardową. I niestety w tym przypadku światowy hegemon nie zamierza współpracować z polskim regulatorem.

Wśród podmiotów, które tracą na działalności Unibetu, znajdują się wszyscy polscy operatorzy zakładów bukmacherskich, Totalizator Sportowy, Skarb Państwa, ale również polski sport. Mógłby on być znacznie mocniej wspierany, gdyby operatorzy w Polsce mieli równe warunki gry. Unibet nie płaci również organizatorom wydarzeń sportowych i związkom sportowym z tytułu wykorzystywania wyników sportowych.

Marka należąca do Kindred Group oferuje również gry kasynowe online, na które wyłączność ma polski monopolista, a zakłady sportowe nie są obarczone 12-procentowym podatkiem obrotowym ani też 10% podatkiem od wygranych powyżej 2280 zł.

Dodaj komentarz