Ogolna 25 kwietnia 2022

ComeOn z licencją na Ontario

autor: Mateusz Mazur
Kolejny mocny gracz wchodzi na kanadyjski rynek. Pozwolenie na działanie w Ontario otrzymała właśnie firma ComeOn. Jest to już trzydziesty pierwszy operator, któremu komisja ds. hazardu w Ontario przyznała licencję. 

ComeOn wchodzi do Ontario

Komisja ds. hazardu w Ontario (AGCO) przyznała 21 kwietnia licencję na prowadzenie działalności na terenie prowincji kolejnemu podmiotowi. Chodzi o operatora zakładów sportowych ComeOn. Grupa może snuć już plany, które sięgają nieco dalej niż plany konkurencji, gdyż AGCO przyznała operatorowi licencję aż na 2 lata, podczas gdy większości firm udzielono licencji na zaledwie rok.

Ontario oficjalnie otworzyło swój rynek 4 kwietnia tego roku. Od tamtej pory pozwolenie na prowadzenie działalności na terenie prowincji otrzymali już między innymi: Unibet, theScore, BetRivers, 888, PointsBet, LeoVegas, Bwin, Bet365, FanDuel czy BetMGM. Marki te mogły skierować swoją ofertę do kanadyjskich odbiorców już w dniu otwarcia rynku, a z czasem dołączyły do nich kolejne firmy, takie jak chociażby Betway czy North Star.

Otwarcie rynku

Plany dotyczące otwarcia kanadyjskiego rynku pojawiły się już 3 lata temu, kiedy to rząd postanowił położyć kres hazardowemu monopolowi loterii online. Ostateczne wytyczne i standardy dotyczące zakładów i gier online opublikowano we wrześniu ubiegłego roku.

Obejmowały one chociażby szereg ograniczeń związanych z projektowaniem gier. Osobne wymagania przedstawiono też operatorom zakładów sportowych, od których oczekiwano przyłączenia się do Interational Betting Integrity Association (IBIA). Dopiero po spełnieniu określonych wymogów, bukmacherzy mogli ubiegać się o licencję na działalność w Ontario.

tagi:ComeOn

Dodaj komentarz