Ogolna 24 maja 2022

Córdoba otworzyła przetarg na licencje dla gier hazardowych online

Córdoba, druga pod względem liczby ludności prowincja Argentyny, otworzyła przetarg na dziesięć koncesji dla gier hazardowych online. 

Przetarg w Córdobie

Uczestnicy przetargu będą ubiegać się o jedną z dziesięciu oferowanych licencji na gry hazardowe online. Każda z licencji będzie obowiązywać przez piętnaście lat. Wszyscy zainteresowani mają przedstawić swoją dokumentację i zdolność prawną, możliwości techniczne i ekonomiczno-finansowe oraz ofertę opłaty licencyjnej.

Operatorzy mają czas na złożenie swoich ofert do 5 lipca, a później otrzymane licencje wejdą w życie od 14 września. Pozwolą one operatorowi oferować między innymi gry kasynowe online, zakłady sportowe czy wyścigi konne. Każdy z pionów będzie musiał podlegać 10-procentowej stawce podatku od przychodów brutto.

Druga prowincja w Argentynie z pozwoleniem na gry hazardowe

Córdoba przyjęła projekt ustawy legalizującej gry hazardowe online w styczniu, po tym jak został on wprowadzony pod koniec 2021 roku. Pierwotna wersja ustawy dopuszczała tylko pięć licencji, ale ostatecznie ten zapis rozszerzono do dziesięciu.

Przypomnijmy, że w poprzednim roku w Buenos Aires przyznano licencje siedmiu operatorom. Oficjalnie gry hazardowe w największej i najbogatszej prowincji Argentyny ruszyły w grudniu 2021 roku. Teraz kolejnym takim miejscem będzie prowincja Córdoba, którą zamieszkuje około 3,3 miliona ludzi.

CZYTAJ TAKŻE: Buenos Aires przyznaje licencje na oferowanie gier hazardowych

Dodaj komentarz