Ogolna 19 marca 2021

Debiut bukmacherów w Północnej Karolinie

William Hill rozpoczął działalność w Karolinie Północnej. Tym samym jego punkty można spotkać w obu kasynach Harrah’s Cherokee Casino w Cherokee i Murphy.

Ustawa hazardowa

Stanowa ustawa o zakładach sportowych  została zatwierdzona przez Senat w kwietniu 2019 roku. Ustawa ta klasyfikuje zakłady sportowe jako działalność związaną z grami klasy III, co oznacza, że ​​Eastern Band of Cherokee Indians może oferować je w obu swoich kasynach w ramach tego rozporządzenia.

Cieszymy się, że możemy zaoferować legalne zakłady sportowe w naszych placówkach. Tym samym chciałbym podziękować naszym pracownikom, współpracownikom, a także partnerom z William Hill. Warto podkreslić również, że bez decyzji stanowych polityków nie byłoby to możliwe – powiedział Richard Sneed, dyrektor generalny grupy Indian Cherokee.

Przejęcie William Hilla

Warto przypomnieć, że wcześniej ogłoszono przejęcie Williama Hilla przez Caesars, operatora kasyn z Las Vegas. Wartość transakcji ma wynieść nawet 4,03 mld USD.

Ustawodawcy w Północnej Karolinie  we wrześniu 2019 roku uchwalili również projekt ustawy, który ma na celu zbadanie rozwoju zakładów sportowych na tym rynku. Co więcej w debacie zatwierdzono także stworzenie nowego organu regulacyjnego, North Carolina Gaming Commission, któremu podlegać będzie m.in. William Hill.

Dodaj komentarz