Ogolna 28 września 2020

Astronomiczna oferta Caesars Entertainment za William Hill

Amerykański gigant gier hazardowych Caesars Entertainment Inc. przedstawił szczegóły oferty, którą złożył za bukmachera William Hill. Mowa nawet o 3,71 miliarda dolarów! 

W ramach oferty Caesars zapłaci 272,0 pensów za każdą akcję William Hill. Wiadomo już, że dyrektorzy bukmachera uważają taką ofertę za dobrą i najpewniej zostanie ona przyjęta.

Oferta wymagała będzie również otrzymania odpowiednich zezwoleń. Cesars zaznacza jednak, że lada moment uzyska wszystkie zgody i będzie w stanie dopiąć transakcję przejęcia operatora w drugiej połowie 2021 roku, co trzeba uznać za bardzo szybkie działanie.

Podbicie amerykańskiego rynku

Możliwość połączenia naszych kasyn naziemnych, zakładów sportowych i gier online w USA to naprawdę ekscytująca perspektywa – powiedział dyrektor generalny Caesars, Tom Reeg.

Doświadczenie William Hilla w zakresie zakładów sportowych uzupełni obecną ofertę Caesars, a także udoskonali ten produkt na amerykańskim rynku, który cały czas jest w fazie rozwoju.  Tym samym chciałbym z dumą oświadczyć, że nie możemy się doczekać rozpoczęcia współpracy z Willam Hillem, ponieważ przede wszystkim skorzystają na tym nasi klienci – dodał Tom Reeg.

Szczegóły oferty

Szczegóły oferty ujrzały światło dziennie, po tym jak w tygodniu ujawniono, że zarówno Caesars, jak i gigant inwestycji alternatywnych Apollo Global Management przedstawili oddzielne propozycje gotówkowe nabycia akcji William Hilla.

Bukmacher wyjaśnił, że po otrzymaniu wstępnej pisemnej oferty od Apollo 27 sierpnia, otrzymał kolejną propozycję od Cesars. Gigant na rynku gier hazardowych odniósł się do tego w oświadczeniu dotyczącym własnej oferty, mówiąc, że gdyby Apollo przejął William Hill, Caesars byłby wówczas uprawniony do wypowiedzenia praw związanych ze wspólnym przedsięwzięciem, które prowadzi z William Hillem w USA… Warto przypomnieć, że dzięki tej spółce joint venture William Hill prowadzi internetowe zakłady sportowe poprzez dostęp do rynku Caesars w każdym stanie USA oraz detaliczne zakłady sportowe w posiadłościach Caesars.

Co więcej Caesars, który ma 20% udziałów w przedsięwzięciu, a William Hill 80%, oświadczył, że każda umowa przejęcia związana z Apollo, oznaczałaby wygaśnięcie praw dostępu do rynku mobilnego i prawa do prowadzenia działalności bukmacherskiej w jego siedzibach.

Korzyści z podpisania umowy pomiędzy Caesars i William Hillem

Caesars jest zdania, że jeśli przejmie William Hilla, skorzystają na tym przede wszystkim amerykańscy klienci. Z całą pewnością dzięki podpisanej umowie obsługa klienta zostałaby znacznie bardziej ujednolicona, a wszystkie rachunki i aplikacje odpowiednio skonsolidowane.

Caesars oświadczył również, że połączony biznes będzie miał „światowej klasy” portfel aktywów, a także możliwość uzyskania dostępu do wcześniejszych relacji Caesars z zespołami i wydarzeniami, w tym bycia wyłącznym partnerem  National Football League.

Dobre relacje z mediami

Caesars uważa, że ewentualna fuzja pozwoliłaby również na lepsze powiązanie z firmami medialnymi. Warto przypomnieć, że Caesars ma już wieloletnie relacje z ESPN, podczas gdy William Hill współpracuje z CBS.

Gigant na rynku gier hazardowych dodaje przy tym, że zamierza dążyć do bardziej zintegrowanego porozumienia z firmami medialnymi, aby jeszcze bardziej dostosować interesy i stworzyć lepszą ofertę dla klientów. Ponadto, w przypadku przejęcia, William Hill miałby pełny dostęp do programu lojalnościowego Caesars, zgodnie z umową, która według Caesars przyniesie korzyści wszystkim klientom.

Finansowanie projektu

Jeśli chodzi o sposób sfinansowania przejęcia przez Caesars, operator zapowiedział, że dzisiaj (28 września – przyp.red) planuje pozyskać kapitał własny, a wpływy z tego tytułu zostaną przeznaczone na zakup bukmachera.

Caesars wykorzystałby również zaoszczędzoną gotówkę, a także dwa miliardy dolarów z tzw. nowych instrumentów dłużnych bez regresu, które zamierza zawrzeć i zabezpieczyć przed kupnem William Hill.

Dodaj komentarz