Ogolna 9 sierpnia 2022

DraftKings komentuje swój start w Kanadzie

W maju tego roku DraftKings wystartował w Ontario. CEO amerykańskiego operatora - Jason Robins postanowił skomentować ostatnie wyniki firmy, a także odniósł się do początków DraftKings w Kanadzie. 

Wyniki DraftKings w II kwartale

Na początku sierpnia, DraftKings przedstawiło wyniki za drugi kwartał tego roku. Operator zanotował wzrost przychodów rok do roku o 57%, ale jednocześnie zaliczył stratę netto w wysokości 217,1 mln dolarów.

Za sprawą dobrych rezultatów, DraftKings podwyższyło całoroczne prognozy przychodów, co potwierdził dyrektor finansowy firmy, Jason Park: – Cieszymy się, że możemy podnieść nasze całoroczne prognozy przychodów z 2 mld dolarów do 2,18 mln dolarów. 

Rezultaty w Ontario

Na temat raportu wypowiedział się także CEO DraftKings, Jason Robins: – Jestem bardzo dumny z zespołu za osiągnięcie doskonałej równowagi w pierwszej połowie roku, a także z udoskonalenia naszej długoterminowej struktury kosztów. Nie możemy się doczekać dalszego równoważenia tych celów.

Jason Robins odniósł się również do startu operatora w Kanadzie: – Ontario jest tym, czego się spodziewaliśmy. Czujemy, że możemy tam dobrze sobie radzić. Zawsze podkreślaliśmy, że nie wierzyliśmy, iż osiągniemy taki sam udział, jak w USA. Konsekwentnie myśleliśmy, że rozwój będzie wolniejszy.

Ponadto CEO Draftkings skomentował wydatki oraz strategie firmy: – Większość naszych wydatków jest elastyczna. Mamy wiele umów. Z niektórych możemy zrezygnować. Podwajamy również naszą strategię i podejście kulturowe do zorientowania na klienta. Na całym świecie widzimy naprawdę dobre wskaźniki w tym zakresie. 

Dodaj komentarz