Ogolna 20 października 2021

DraftKings otrzymało więcej czasu na przejęcie Entain

The London Stock Exchange’s Panel on Takeovers and Mergers przychylił się do wniosku Entaina o przedłużenie terminu dla DraftKings, który zamierza przejąć operatora. Decyzja ta argumentowana jest faktem, że obie firmy nadal negocjują warunki przejęcia. 

W najbliższych dniach DraftKings zdecyduje, czy złożyć formalną ofertę kupna Entain zgodnie z brytyjskimi zasadami przejęć. Kwota transakcji może wynieść nawet 22 miliardy dolarów.

Akcje Entain warte miliardy

Akcje brytyjskiej firmy Entain, która jest właścicielem wielu znanych marek, takich jak Ladbrokes Coral i Bwin, osiągnęły pod koniec września rekordową wartość, po tym jak DraftKings złożył gigantyczną ofertę (20 miliardów dolarów – przyp. red) przejęcia firmy.

Wówczas wywołało to wzrost ceny akcji, które chwilę później nieco spadły, ale tylko na moment. Ponowny wzrost odnotowano bowiem w październiku, gdy Bill Hornbuckle, dyrektor generalny MGM Resorts ogłosił zamiar zakupu Entain.

MGM Resorts jest współwłaścicielem firmy bukmacherskiej BetMGM z Entain, a sposób, w jaki to wspólne przedsięwzięcie będzie funkcjonować po przejęciu DraftKings nadal nie jest znany.

MGM Resorts dąży do uzyskania pełnej kontroli nad BetMGM

Hornbuckle konsekwentnie odrzucał wszelkie rozwiązania, które mogłyby spowodować utratę przez MGM kontroli nad spółką zależną od zakładów sportowych.

Warto przypomnieć również, że Entain odrzucił ofertę MGM o wartości 11 miliardów dolarów w styczniu, która następnie odmówiła złożenia kolejnej oferty. Można to uznać za błąd, ponieważ od tego czasu Entain się mocno rozwinęło. Tym samym wartość wykupu mocno wzrosła, co nie dziwi, gdyż od początku tego roku kurs akcji grupy wzrósł o 47%, przy wzroście o prawie 10% tylko w ostatnim miesiącu.

Czy w najbliższym czasie dojdzie więc do przejęcia Entain? Z całą pewnością tak, ponieważ akcjonariusze obu firm są zdecydowani na transakcję. Można się jednak spodziewać, że ostateczna oferta wyniesie dużo powyżej 20 miliardów dolarów.

Dodaj komentarz