Drugi dzień Prague Gaming&Tech Summit z panelem poświęconym Polsce
Dobiegł końca rugi dzień Prague Gaming&Tech Summit, konferencji organizowanej w stolicy Czech, podczas której odbyło się wiele rozmów i spotkań przedstawicieli branży gamingowej i hazardowej z całej Europy. W środę zorganizowane zostały panele poświęcone konkretnym rynkom i nie zabrakło dedykowanej dyskusji o Polsce, w której udział wzięli przedstawiciele operatorów i kancelarii prawnych. Interplay.pl jest partnerem medialnym tego wydarzenia.

Zobacz: Podsumowanie pierwszego dnia Prague Gaming&Tech Summit 2025
Panel poświęcony specyfice i perspektywom polskiego rynku gamingowego i hazardowego przyciągnął przedstawicieli wielu europejskich podmiotów działających w branży, a także rozważających wejście na nasz rynek. Oczywiście jednymi z głównych tematów, poruszanych podczas dyskusji, były kwestie monopolu na rynku kasyn i gier online oraz specyfika regulacji prawnych obowiązujących w naszym kraju. Co ciekawe, może się okazać, że wspomniane regulacje niedługo ulegną zmianie, przynajmniej w przypadku igamingu.
– Zmiany w regulacjach w Polsce nadchodzą i z tego co słyszałam od przedstawicieli Ministerstwa Finansów możemy się ich spodziewać w pierwszej kolejności w obszarze gier i kasyn online. Mają być to zmiany, które powinny zachęcić zagraniczne firmy do lepszego śledzenia naszego rynku – zdradziła biorąca udział w panelu prawniczka dr Justyna Grusza-Głębicka.
Wspomniana zmiana jest jedną z najbardziej oczekiwanych przez branżę zmian. Polscy operatorzy są gotowi na możliwość ekspansji gier i kasyn online w Polsce, w tym między innymi SB Software, która to firma komunikowała w Pradze swoje nowe rozwiązanie technologiczne skierowane właśnie do tego segmentu rynku.
– Polski rynek rośnie nieprzerwanie od dobrych kilku lat, zarówno pod względem obrotu jak i liczby podmiotów operujących na nim. Jeśli jesteś konsekwentny i cierpliwy w prowadzeniu biznesu, to polski rynek jest warty do inwestowania – przyznał CEO SB Software Filip Sosnowski.
Podczas panelu kwestie regulacji prawnych zostały przeanalizowane z niemal każdego poziomu. Wszyscy uczestnicy dyskusji byli zgodni, że Regulator nakłada na podmioty działające w Polsce restrykcyjne obostrzenia, jednak daje jednocześnie szerokie pole do działania.
– Polskie instytucje regulacyjne powinny skupić się na podmiotach działających w ramach szarej strefy, a nie utrudniać funkcjonowanie podmiotom legalnie działającym w Polsce. Ilość regulacji zwiększa potencjalne ryzyko działania na polskim rynku, jednak ryzyko to, dzięki współpracy z odpowiednimi podmiotami prawnymi, może być ograniczone do minimum – przyznał mecenas Marek Plota z kancelarii RM Legal.

AI wsparciem działań branży gamingowej
Dużym zainteresowaniem uczestników konferencji cieszył się także panel poświęcony tematom Sztucznej Inteligencji, fintech i technologii blockchain w rozumieniu atrybutów mających pomóc branży w szybszym rozwoju.
– Jesteśmy świadkami rewolucji. Zmiany dzieją się dzisiaj, tu i teraz. Wiele firm będzie musiała zaadoptować się do nowej rzeczywistości i dostosować funkcjonowanie swojego biznesu do tych realiów. Najnowsze rozwiązania AI z poziomu analizy danych dzielą się na trzy segmenty. Pierwszym obszarem jest zbieranie i magazynowanie danych. Sztuczna Inteligencja doprowadzi do tego, że tego typu rozwiązania będą tańsze, szybsze i wymagające mniej osób do ich obsługi. Drugim obszarem jest Business Intelligence. Dzisiaj raporty nie zawsze są dla firm użyteczne, ale dzięki rozwiązaniom AI staną się niesamowicie precyzyjne. I trzeci obszar to modele predykcyjne. Te co prawda istnieją i są stosowane w biznesie od lat, AI już teraz jest je w stanie przygotować dokładnie, precyzyjnie i szybko, jednak dalej pozostaje czynnik ludzki potrzebny do ich odpowiedniej i skutecznej dla biznesu analizy, interpretacji i odpowiedniego wykorzystania w biznesie – przyznał biorący udział w panelu Stanisław Szostak, CEO Astral Forest.
Prague Gaming &Tech Summit był dwudniową imprezą organizowaną przez firmę Hipther. Interplay.pl jest patronem medialnym tej konferencji.

redakcja
Więcej Eventy
Już 27 kwietnia rusza Sezon Wyścigowy 2025 na Torze Służewiec!
Ten dzień kończy wielkie odliczanie do rozpoczęcia gonitw na warszawskim hipodromie. Wszyscy miłośnicy wyścigów konnych ponownie będą mogli podziwiać rywalizację na zielonej bieżni. Otwarcie sezonu to również znakomita okazja dla nowych osób, aby poczuć niesamowitą atmosferę tego królewskiego widowiska.



![Bartosz Malaka: Grand Chess Tour i Poland Dart Masters są ikonami Superbetu [WYWIAD]](https://interplay.pl/content/uploads/2025/03/B.-Malaka-768x366.png)