Ogolna 23 grudnia 2022

EGBA: Rynek zaczyna notować przychody powyżej poziomu sprzed pandemii

Przychody z rynku gier hazardowych w Europie zanotowały wyraźne zwroty w porównaniu z ubiegłym rokiem, a także są lepsze niż w okresie sprzed pandemii - wynika z raportu przygotowanego przez EGBA.

Raport EGBA

European Gaming and Betting Association (EGBA) we współpracy z H2 Gambling Capital przygotowały roczny raport danych rynkowych. Z udostępnionych materiałów wynika, iż przychody z rynku gier hazardowych w 2022 roku w Europie wzrosły o 23% do 108,5 mld euro w porównaniu do roku poprzedniego. Wpływ na rezultaty ma ponowne otwarcie punktów bukmacherskich i kasyn.

W oświadczeniu EGBA możemy również przeczytać, iż przychody z rynku gier ustabilizowały się w tym roku na poziomie wyższym o 8% sprzed pandemii w 2019 roku. Odnotowano wzrost przychodów brutto z gier (GGR), które osiągnęły wynik 38,2 mld euro, co oznacza wzrost o 8% w porównaniu z 2021 roku.

Znacząco wzrosły również przychody z gier stacjonarnych. W porównaniu z 2021 rokiem jest to wynik o 34% lepszy, natomiast gorszy o 6% niż w 2019 roku.

Otwarcie punktów kluczowym elementem

Wyniki raportu skomentował sekretarz generalny EGBA, Maarten Haijer: – Europejski rynek gier hazardowych zaczął stabilizować się w tym roku po bezprecedensowych wstrząsach i zakłóceniach spowodowanych pandemią. Podczas, gdy trwa stały trend wzrostowy hazardu online, punkty naziemne również odbijają się od powszechnych zamknięć, które miały miejsce w ciągu ostatnich dwóch lat.

– Mistrzostwa świata zapewniły operatorom duże wzrosty w tym roku, a kilka nieoczekiwanych wyników meczów było przyjaznych dla bukmacherów – stwierdził Haijer.

tagi:EGBA