Ogolna 27 października 2021

EliteBet z licencją od Ministerstwa Finansów

W połowie sierpnia informowaliśmy, że spółka True Sport pod nazwą operacyjną Elite Bet była w trakcie ubiegania się o licencję na polski rynek zakładów wzajemnych. Teraz już wiemy, że proces ten przeszła pozytywnie, ponieważ pojawiła się na liście legalnych bukmacherów sporządzaną przez Ministerstwo Finansów.

Kto stoi za nowym bukmacherem?

Spółka True Sport została zarejestrowana 24 kwietnia 2020 roku. Według sprawozdania spółki za poprzedni rok obrotowy, podmiot do Ministerstwa Finansów z wnioskiem o zezwolenie na zakłady wzajemne wystąpił 11 września 2020 roku. Tym samym o licencję starał się nieco ponad rok, co jest raczej standardowym czasem, jeśli chodzi o proces licencyjny w Polsce.

Prezesem spółki jest Adam Stańczak, który jest założycielem ASM Group i był jej prezesem aż do stycznia 2020 roku. Stańczak w dalszym ciągu jest akcjonariuszem ASM Group posiadając w niej 25,18% udziałów. Spółka jest grupą holdingową, która świadczy wsparcie w zakresie sprzedaży i outsourcingu. Stańczak nie miał wcześniej żadnego doświadczenia z branżą rozrywkową.

Właściciel paczkomatu zainwestuje w branżę bukmacherską?

Jak ustalił już w sierpniu Interplay w spółkę True Sport zainwestować może Rafał Brzoska, właściciel InPostu: – Brzoska ma zainwestować w nowo powstałego operatora za sprawę współtworzonego m.in. z jego udziałem funduszu inwestycyjnego bValue. Inwestycja ma również odbywać się przy dużym udziale Rossena Hadijeva, który współpracował z Adamem Stańczakiem, prezesem True Sport przy ASM Group. Hadijev przez prawie 5 lat był członkiem rady nadzorczej spółki.

Rozwiązania technologiczne

Z tego co udało się ustalić redakcji Interplay, rozwiązanie technologiczne i platforma bukmacherska będzie pochodzić od dostawcy EveryMatrix. Do tej pory żaden z polskich operatorów nie zdecydował się na taki ruch. Jest to zatem nowość względem wielu poprzednich firm, które zdobyły polską licencję i zadebiutowały na oprogramowaniu od SB Betting.