Bukmacherka 17 kwietnia 2024

Entain odnotował mniejszy spadek kwartalnych przychodów z gier online niż oczekiwano

autor: Adrian Janiuk
Entain ogłosiła wyniki za pierwszy kwartał tego roku, obejmujący okres od 1 stycznia do 31 marca. Wyniki brytyjskiej grupy były zgodne z oczekiwaniami., a w niektórych obszarach nawet lepsze niż zakładano.

Zdaniem znawców branży rozrywkowej, brytyjska grupa Entain odnotowała mniejszy niż oczekiwano spadek przychodów z gier online w pierwszym kwartale. Wzrost liczby aktywnych klientów pomógł jej zrównoważyć silną konkurencję i presję regulacyjną na głównych rynkach. Akcje spółki wzrosły we wczesnej sesji o prawie 4 procent.

Właściciel m.in. STS i Ladbrokes, który szuka nowego dyrektora generalnego po nagłym odejściu Jette Nygaarda-Andersena w grudniu, oznajmił, że kwartalne przychody z gier online spadły o dwa procent na podstawie proformy, która obejmuje przychody z przejętych firm.

Dane dostarczone przez spółkę pokazały, że analitycy spodziewali się spadku na poziomie od 4 do 6 procent. W ujęciu raportowanym, które nie uwzględnia nowo przejętych spółek, przychody z gier online wzrosły o 6 procent.

Wielka Brytania i Irlandia, największy rynek grupy Entain, odnotowały 9-procentowy spadek przychodów z gier online, ale firma orzekła, że ​​usprawnienia operacyjne i wdrożenie środków regulacyjnych w regionie zapewnią grupie wzrost w przyszłym roku.

Pozytywną stroną jest powrót do wzrostu przychodów w Brazylii i odnotowanie silnego wzrostu wolumenów na rynkach międzynarodowych, w tym we Włoszech, Nowej Zelandii, a także Brazylii.

Rynki Europy Środkowo-Wschodniej – osobna kategoria – również radziły sobie lepiej w tym kwartale niż w poprzednim. Wzrost liczby aktywnych klientów w kwartale, obliczony proforma, wzrósł o 11 procent.

Wzrost wolumenów został częściowo skompensowany niższymi marżami we Włoszech, gdzie wyniki Serie A wypadły na korzyść obstawiających. Grupa Entain odnotowała w kwartale 6-procentowy wzrost całkowitych przychodów netto z gier.

Nasze wyniki w pierwszym kwartale były zgodne z oczekiwaniami. Wzrost odzwierciedlał dobre wyniki na wielu naszych rynkach. Szczególnie zachęca nas poziom zaangażowania klientów w USA po udanym Super Bowl i marcowym szaleństwie, a także powrót do wzrostu w Brazylii po wdrożeniu zmian – powiedziała Stella David, tymczasowa dyrektor generalna Entain.

Dodaj komentarz