Ogolna 7 stycznia 2021

Entain składa ofertę za Optibet Enlabs

Entain, operator gier hazardowych online, znany wcześniej jako GVC Holdings, przedstawił ofertę o wartości 250 mln GBP za przejęcie operatora Optibet Enlabs.

Szczegóły oferty

Mowa o ofercie gotówkowej, w której Entain zapłaci 40 koron za każdą akcję Enlabs. Propozycja ta częściowo została już zaakceptowana, ponieważ akcjonariusze posiadający 42,2% wszystkich akcji Enlabs zobowiązali się do przyjęcia oferty.

Enlabs zajmuje się głównie zakładami sportowymi i markami gier online w krajach bałtyckich. Operator ma również niewielką obecność detaliczną w regionie. Z kolei w listopadzie 2020 roku Enlabs sfinalizował własną akwizycję Global Gaming, co umożliwiło mu rozszerzenie działalności na kraje skandynawskie poprzez marki takie jak Optibet, Laimz i Ninja Casino.

Dlaczego Entain chce przejąć Enlabs?

Entain oświadczył, że przejęcie Enlabs jest bezpośrednio powiązane ze strategią rozwoju, polegającą na wejściu na lokalnie regulowane rynki, na których jeszcze nie jest obecny. Operator dodał, że regionalny rynek i siła marki Enlabs, w połączeniu z możliwościami Entain, tj. zastrzeżoną technologią, produktem, doświadczeniem w zakresie marketingu i regulacji, mogą wpłynąć bardzo pozytywnie na firmę.

W przypadku przejęcia Entain zakomunikował również, że nie zwolni obecnego prezesa zarządu Enlabs, Niklasa Braathena, ponieważ widzi w nim dobrego menagera, który może pomóc firmie. Co ciekawe Braathen zobowiązał się zainwestować 15 mln euro w akcje Entain w ciągu czterech miesięcy od otrzymania wynagrodzenia w ramach oferty, jeśli zostanie uznana za bezwarunkową. Inwestycji dokonałby poprzez rodzinną spółkę holdingową.

Kiedy dojdzie do transakcji?

Oczekuje się, że transakcja zostanie zakończona przed końcem pierwszego kwartału, pod warunkiem uzyskania zgody organów regulacyjnych i przyjęcia oferty przez akcjonariuszy Enlabs.

Przejęcie Enlabs jest zgodne z naszą strategią ekspansji na nowe regulowane rynki międzynarodowe. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwościami wzrostu, jakie stwarza to przejęcie… Enlabs jest już silną i szybko rozwijającą się firmą samą w sobie, ale teraz mamy fantastyczną okazję, aby przyspieszyć jej wzrost, wykorzystując moc naszej niezrównanej zastrzeżonej technologii, skali, produktów i wiedzy marketingowej – powiedział Shay Segev, dyrektor generalny Entain.

Braathen z Enlabs dodał: – Kiedy pojawiło się zainteresowanie Entaina przejęciem Enlabs, natychmiast dostrzegliśmy w tym naszą szansę. Doświadczenie i osiągnięcia Entain na wielu różnych rynkach, wraz z wiodącą technologią i światowej klasy umiejętnościami marketingowymi, są kluczowymi atrybutami do osiągnięcia sukcesu w naszej branży.