Bukmacherka 22 maja 2024

Entain wierzy w zmianę prawa hazardowego w Polsce. Właściciel STS zakończył przegląd strategiczny

autor: Adrian Janiuk
Entain, który jest m.in. właścicielem STS, dokonał strategicznego przeglądu rozpoczętego wraz z początkiem tego roku. Międzynarodowa firma zajmująca się zakładami sportowymi przedstawiła kilka kluczowych wniosków, które są również ściśle związane z polskim rynkiem.

Entain stoi obecnie w kluczowym momencie, jeśli chodzi o istotne zmiany. Po odejściu Jette Nygaarda-Andersena, firma wciąż poszukuje nowego CEO, który będzie w stanie zapewnić jej stabilną przyszłość.

Przegląd strategiczny, zainicjowany w styczniu, został powierzony Capital Allocation Committee (CapCo). Co ciekawe, konkluzje tego przeglądu są szczególnie interesujące dla polskiego rynku. Potwierdzono oczekiwania, że obecność Entain w Polsce wiąże się z nadziejami na zmiany w ustawie hazardowej i legalizację kasyn online.

Entain podkreślił sukcesy STS w naszym kraju i uznał perspektywy liberalizacji prawa hazardowego za obiecujące. Poza refleksjami dotyczącymi Europy Środkowo-Wschodniej, przegląd strategiczny ujawnił także inne interesujące aspekty działalności Entain.

Warto zaznaczyć, że Crystalbet, wiodąca marka gier hazardowych w Gruzji, nie jest podstawową działalnością grupy Entain. W związku z tym rozważone zostaną strategiczne alternatywy dla tej działalności, w tym sprzedaż, jeśli pojawią się potencjalni nabywcy.

Jestem zachwycony, że Komisja ds. Alokacji Kapitału zakończyła strategiczny przegląd naszego portfela. Choć nadal mamy jeszcze wiele do zrobienia, aby poprawić nasze wyniki operacyjne, zarząd jest zadowolony z postępów, jakie Entain poczyni do tej pory w tym roku, zgodnie z naszą strategią. Grupa posiada podstawowe mocne strony, marki i produkty niezbędne do bycia konkurencyjnym na swoich rynkach i nadal pozostaje światowym liderem w dziedzinie zakładów i gier – powiedział Barry Gibson, prezes Entain.

fot. Entain

Dodaj komentarz