Ogolna 14 czerwca 2022

Entain wyraża zgodę na przejęcie BetCity

autor: Mateusz Mazur
Grupa Entain wyraziła zgodę na przejęcie całego kapitału zakładowego BetEnt B.V., działającego pod nazwą BetCity.nl od Sports Entertainment Media B.V.

Płatności warunkowe

Tym samym grupa Entain zobowiązała się do zapłaty 300 milionów euro w momencie, w którym proces przejęcia zostanie zakończony. Na tym jednak nie koniec, bowiem na początku przyszłego roku grupa uiści kolejną opłatę, której wysokość zostanie ustalona na podstawie wyników osiągniętych przez BetCity w roku finansowym 2022.

Kolejna z płatności warunkowych wpłynie na konto Sports Entertainment na początku 2024 r. i będzie ona dziesięciokrotnością wartości EBITDA BetCity za rok obrotowy 2023, lecz zostanie przy tym pomniejszona o kwoty już wypłacone. Ostatnia z płatności warunkowych, w wysokości 50 mln euro zostanie wypłacona po udanej migracji na platformę Entain.

Melvin Bostelaar, dyrektor generalny BetCity oraz inni kluczowi członkowie kadry kierowniczej pozostaną na swoich stanowiskach.

Nowe perspektywy

Dyrektor generalny Entain, Jette Nygaard-Andersen nie krył radości z przejęcia: – Cieszymy się, że BetCity dołącza do Entain i jesteśmy podekscytowani możliwościami działania na nowo uregulowanym rynku holenderskim – powiedział dyrektor generalny Entain, Jette Nygaard-Andersen.

– Dzięki temu przejęciu będziemy w stanie dostarczyć klientom produkt jeszcze wyższej jakości, ponieważ połączymy lokalną wiedzę i markę BetCity z wiodącą na rynku, zorientowaną na klienta, platformą Entain – dodał dyrektor generalny Entain.

Oczekuje się, że przejęcie zostanie zakończone w drugiej połowie 2022 r., przy czym wstępna kwota zostanie sfinansowana z istniejących zasobów gotówkowych oraz kredytu odnawialnego firmy.

– Cieszymy się, że możemy połączyć siły ze światowej klasy grupą Entain. Razem będziemy dobrze przygotowani do utrzymania silnej pozycji rynkowej na holenderskim rynku –  ocenia Melvin Bostelaar.

Dodaj komentarz