Bukmacherka 10 lipca 2024

Entain zabezpiecza graczy. Wszystko za sprawą strategii zrównoważonego rozwoju

autor: Adrian Janiuk
Entain, globalna grupa zajmująca się zakładami sportowymi i grami, opublikowała raport ESG za okres z lat 2023–24. Przedstawiono w nim podejście grupy do realizacji programu zrównoważonego rozwoju, ESG oraz kluczowych wskaźników, a także wyniki tych działań.

W 2023 roku Entain przedstawił nową strategię, bazując na postępie poczynionym w ramach strategicznych inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju. Najważniejsze punkty i cele ujęte w raporcie ESG obejmują: bycie liderem w zakresie ochrony graczy.

“Wdrożyliśmy program ochrony graczy Entain, ARC, dla naszej oferty cyfrowej w 27 jurysdykcjach i uruchomiliśmy ARC dla sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii i Irlandii” – czytamy w raporcie.

“Przekazaliśmy 1 procent naszego dochodu brutto z gier (“GGY”) w Wielkiej Brytanii na badania, edukację i leczenie (RET), co łącznie daje 18,7 milinów funtów” – kontynuuje Entain.

Wyniki Entain zostały docenione wieloma nagrodami i rekomendacjami od szanowanych, niezależnych ekspertów. Grupa otrzymała najwyższy poziom akredytacji (Advanced Level 3) za swoje działania online i Advanced Level 2 za swoje działania stacjonarne od GamCare’s Safer Gambling Standard.

Entain była jedną z zaledwie sześciu notowanych w Wielkiej Brytanii spółek, które osiągnęły poziom 1 w 2024 CCLA Corporate Mental Health Benchmark UK 100. Ponadto stałe członkostwo w indeksie FTSE4Good Index i Dow Jones Sustainability Index stanowi wielkie uznanie wieloletniego zaangażowania w zrównoważony rozwój koncentrując się na dobru graczy.

Entain planuje dalszą ekspansję w Europie Środkowo-Wschodniej poprzez wykupienie największego polskiego bukmachera STS. Przypomnijmy, że Mateusz Juroszek przez lata kierował STS – największym prywatnym bukmacherem w naszym kraju. W zeszłym roku zdecydował się na sprzedaż firmy. Nabywcą została notowana na londyńskiej giełdzie spółka joint venture Entain CEE. Kwota transakcji opiewała na ok. 4 mld zł. Było to jedno z ważniejszych wydarzeń na rynku bukmacherskim w ubiegłym roku w Polsce, jak i w Europie.

Dodaj komentarz