Ogolna 1 lutego 2023

Entain ze wzrostem NGR w 2022 roku

Gigant branży hazardowej Entain przedstawił aktualizację handlową za 2022 rok. Wynika z niej, iż Entain odnotowało wzrost NGR o 12% rok do roku. 

Wzrost przychodów netto z gier

Choć na tym etapie gigant branży hazardowej nie ujawnił pełnych szczegółów finansowych, firma Entain informuje w aktualizacji handlowej za 2022 rok, iż odnotowała wzrost NGR w wysokości 12% rok do roku. Głównie ze względu na większą działalność detaliczną po zniesieniu ograniczeń związanych z pandemią.

Działalność detaliczna Entain obejmuje takie regiony jak Wielka Brytania, Włochy, Belgia, Irlandia oarz Chorwacja. Zniesienie ograniczeń i środków bezpieczeństwa pozwoliło przekroczyć wyniki sprzed pandemii.

W kontekście działalności online, gigant branży hazardowej zanotował spadek NGR o 1%. Według firmy, wpływ na wynik miały m.in. zmiany regulacyjne np. w Wielkiej Brytanii czy Niemczech.

Kolejne postępy

W takich słowach aktualizację handlową komentuje Jette Nygaard-Andersen, dyrektor naczelna Entain: – Rok 2022 był dla Entain kolejnym rokiem znacznych postępów finansowych, operacyjnych i strategicznych. Kontynuowaliśmy wzrost naszych przychodów w sposób zrównoważony oraz zdywersyfikowany. Rozszerzyliśmy globalny zasięg, zwiększając naszą atrakcyjność dla klientów, wchodząc w nowe obszary rozrywki i zapewniając bezpieczne środowisko. Wszystko to doprowadziło do rekordowej liczby aktywnych klientów w czwartym kwartale, a także całorocznego wyniku EBITDA, który przekroczył nasze wcześniejsze oczekiwania.

Na początku roku, gigant branży hazardowej poinformował, iż zamierza przyspieszyć proces opuszczenia rynków, w których nie ma lub nie są planowane krajowe regulacje.

tagi:Entain

Dodaj komentarz