Ogolna 13 października 2022

Entain ze wzrostem przychodów kolejny kwartał z rzędu

autor: Mateusz Mazur
Entain ogłosił, że w trzecim kwartale 2022 roku, firmie udało się osiągnąć wyniki zgodne z oczekiwaniami. Za główne źródło sukcesu finansowego uznano rekordowy poziom aktywnych klientów online.

Stabilny wzrost przychodów

W niedawno opublikowanej aktualizacji danych finansowych za trzeci kwartał 2022 roku, Entain pochwalić może się wzrostami zarówno w zakresie działalności internetowej, jak i detalicznej. Poziom przychodów okazał się być względnie stabilny dla wszystkich sektorów. Ogólne przychody online wzrosły o 1% rok do roku. Podobny poziom wzrostów odnotowano również w przypadku internetowych zakładów sportowych i kasyn online. W handlu detalicznym przychody okazały się być natomiast o 10% większe niż w trzecim kwartale 2021 roku.

Entain zaznaczył, że wzrosty pojawiły się pomimo zmniejszenia liczby punktów bukmacherskich, które grupa prowadziła w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoszech i Belgii. W III kwartale 2021 roku aktywnych było 4513 punktów stacjonarnych, natomiast w tym momencie prowadzonych jest 4274 placówek. Zwrócono również uwagę na efekty wspólnego przedsięwzięcia BetMGM i MGM Resorts International. Tutaj przychody netto z gier w III kwartale wzrosły o 90% rok do roku i wyniosły nieco ponad 400 mln dolarów. Grupa zauważa przy tym, że BetMGM posiada 23% udziału w rynku amerykańskim rynku i podkreśla, że ten obszar działalności jest na dobrej drodze, aby wygenerować ponad 1,3 miliarda dolarów przychodu za cały rok finansowy.

– Nasze wyniki cały czas mają się dobrze, również biorąc pod uwagę BetMGM – oceniła dyrektor generalna Entain, Jette Nygaard-Andersen.  – Ilustruje to skuteczność naszej strategii rozwoju, wyjątkowe możliwości platformy Entain oraz siłę naszej zróżnicowanej globalnej działalności – dodaje.

Optymistyczne perspektywy

Entain przewiduje, że końcówka roku przyniesie jeszcze więcej optymistycznych perspektyw. Grupa spodziewa się kolejnych wzrostów, także w ujęciu całego roku. W kolejnych miesiącach Entain spodziewa się także uzyskać licencję i rozpocząć działalność w Holandii. Wszelkie operacje w tym kraju zostały wstrzymane we wrześniu ubiegłego roku, ze względu na plany uregulowania tamtejszego rynku.

W czerwcu tego roku grupa przejęła holenderskiego operatora BetCity za początkową kwotę 300 mln euro i odroczoną warunkową opłatę w wysokości do 550 mln euro, otwierając sobie tym samym drogę na rynek. – Mamy zdrową dynamikę w całej firmie i liczymy na mocne zakończenie roku, które dodatkowo urozmaici katarski mundial – nie kryje optymizmu Nygaard-Andersen.

Nielegalna działalność Entain w tle

Entain po raz kolejny może pochwalić się wzrostem przychodów, jednak warto przypomnieć, że działania grupy nie zawsze szły w parze z przepisami prawa. Przykładem może być sytuacja z naszego rodzimego podwórka, kiedy witryna internetowa, należącego do Entain, bukmachera Bwin dostępna była dla polskich klientów już po wejściu w życie ustawy hazardowej, która jasno regulowała ta kwestię i zabraniała tego typu promocji swoich usług.

Ponadto, w lecie tego roku grupa została zobowiązana do uiszczenia grzywny w wysokości 17 milionów funtów za zaniedbania w kwestiach związanych z odpowiedzialnością społeczną oraz zapobiegania praniu brudnych pieniędzy. Komisja ds. Hazardu w Wielkiej Brytanii wykazała bowiem, że działania Entain narażały graczy na doznanie szkód związanych z hazardem.

tagi:Entain