Poker 31 grudnia 2019

EPT Polska znowu zagra dla WOŚP

Turnieje EPT Polska organizowane są od 2015 roku. Organizatorem i pomysłodawcą imprezy jest były poseł na sejm, a prywatnie wielki pasjonat pokera, Artur Górczyński. Tym razem turniej zostanie rozegrany 12 stycznia, a pieniądze zebrane podczas eventu zostaną przekazane na konto WOŚP. 

Impreza po raz drugi zostanie zorganizowana z pomocą warszawskiego oddziału “Legalnego Pokera”, co pozwoli zebrać jeszcze więcej pieniędzy na WOŚP.

Cieszę się, że Legalny Poker przystał na tą współpracę. Należy jednak dodać, że “EPT Polska” ma już też swoją renomę! Przecież to już 6 turniej i trzeci jako oficjalny event finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A z takiego połączenia może wyjść piorunujący efekt! Najbardziej skorzystają na nim dzieci, na rzecz których WOŚP gra w tym roku. Łącząc siły z Legalnym Pokerem zaoszczędzamy w puli „puszkowej” 25% uzbieranej kwoty, którą musielibyśmy oddać gdyby impreza ponownie odbywała się w którymś z kasyn. Nie będę się powtarzał skąd wynika ten haracz ale powiem, że w ostatnich turniejach wynosił on ponad 2,5 tys. złotych. To bardzo dużo – mówił nam rok temu Artur Górczyński przed turniejem.

Organizacja turnieju poza kasynem okazała się strzałem w dziesiątkę, ponieważ rok temu w restauracji Struna zagrało aż 137 graczy z całej Polski, zanotowano 310 wpisowych, a konto WOŚP zasiliła kwota 15.917,79 złotych. Oczywiście był to bezsprzeczny rekord imprezy organizowanej od kilku lat.

Tym razem turniej odbędzie się City24 przy Al. Jerozolimskich 6 w Warszawie. Zagrać oczywiście mogą wszyscy, którzy lubią grać w pokera i chcą wesprzeć WOŚP.

Szczegóły turnieju:

  • Data i godzina – 12 stycznia 2020 roku, 14:00
  • Miejsce – City24, Al. Jerozolimskie 6, Warszawa
  • Wpisowe – 50 zł (nielimitowane re-entry)
  • Stack startowy – 20.000 żetonów
  • Levele – 20/15 minut
  • Late registration – 11 leveli (około 4h)

Co najważniejsze w tym roku nagrody będą najciekawsze ze wszystkich dotychczasowych edycji, ponieważ gracze powalczą o pakiety wyjazdowe na turniej Legal Rout Open w Koszycach. Z tego powodu wpisowe do turnieju zostanie podzielone następująco – 40 zł zostanie przeznaczone na pulę nagród, a 10 złotych będzie do wykorzystania na barze. Cała kwota zebrana z re-entry trafi na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym sposobem organizatorzy chcą jeszcze bardziej zmotywować pokerzystów, co powinno przełożyć się na kwotę zebraną dla WOŚP.

Trudno powiedzieć, czy po raz kolejny w EPT Polska zagrają sławy polskiego pokera, ale patrząc na poprzednie edycje, można się tego spodziewać. Przypomnijmy, że w EPT Polska w poprzednich latach grali tacy gracze jak: Dominik Pańka, Dima Urbanowicz, czy Piotr Franczak. Miejmy nadzieję, że tym razem także nie zabraknie najlepszych pokerzystów w kraju, a także wielu innych graczy, czy to zawodowców, czy amatorów.