Loterie 9 czerwca 2020

Eurojackpot online – wszystko co musisz wiedzieć

autor: Adam Pera

Totalizator Sportowy jest polską spółką Skarbu Państwa prowadzącą działalność w kwestiach gier liczbowych oraz loterii pieniężnych. Organizuje on wiele gier, wśród których znajdziemy takie pozycje jak Lotto, Keno, Kaskadę czy też Eurojackpot. To właśnie tej ostatniej grze przyjrzymy się w niniejszym artykule.

Co to jest Eurojackpot?

Eurojackpot jest grą liczbową utworzoną w marcu 2012 roku. Stała się ona niezwykle popularna ze względu na ogromne wygrane, sięgające nawet kilkuset milionów złotych. W 2013 roku zagrać w Eurojackpot mogliśmy w czternastu państwach. Oto pełna lista państw, w których była wówczas dostępna ta gra:

 • Chorwacja,
 • Dania,
 • Estonia,
 • Finlandia,
 • Hiszpania,
 • Holandia,
 • Islandia,
 • Litwa,
 • Łotwa,
 • Niemcy,
 • Norwegia,
 • Słowenia,
 • Szwecja,
 • Włochy.

Rok 2014 to czas dołączenia do loterii Czechów i Węgier, natomiast rok później przyłączyła się także Słowacja. Polacy dostęp do gry otrzymali we wrześniu 2017 roku, co oznaczało, że łączna liczba państw, w których mogliśmy zagrać w grę dobiła do 18. Zawierać zakłady można zarówno w kolekturach jak i za pomocą strony internetowej czy też aplikacji mobilnej.

Szerzej ten temat opisaliśmy tutaj: Eurojackpot – co to jest?

Zasady gry

Zasady gry w Eurojackpot są niezwykle proste i przejrzyste, co sprawia, że spróbować zagrać o kosmiczne wygrane może naprawdę każdy. Aby zagrać gracz musi wypełnić otrzymany w kolekturze blankiet i wybrać na nim 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb dodatkowych. Wybrać poszczególne liczby można samodzielnie, lub też za pomocą dobrze znanej metody “na chybił trafił”.

Gracz może zagrać na 4 kolejne losowania, jednak więcej możliwości otwiera się przy wyborze gry przez Internet. W takim przypadku grający może wybrać opcję subskrypcji, która pozwoli mu na branie udziału w każdym kolejnym losowaniu do chwili, w której zrezygnuje on z subskrypcji.

Jeśli gracz korzysta z punktów stacjonarnych, zawierając zakład musi pamiętać o zachowaniu wydrukowanego kuponu, gdyż jest to jedyna podstawa do wypłaty wygranej. W przypadku gry internetowej tego problemu nie ma, gdyż w takich przypadkach podstawą jest elektroniczny zapis zawarcia zakładu w systemie.

Szanse i nagrody

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie tego artykułu możliwości wygranych w loterii Eurojackpot są naprawdę ogromne i to właśnie duże pieniądze wraz z prostotą gry sprawiają, że zabawa ta jest tak popularna. W grze występuje aż 12 stopni wygranych. Zgodnie z regulaminem loterii na wygrane przeznaczana jest co najmniej połowa wpłaconych stawek na dane losowanie. Regulamin ten uwzględnia również zapis informujący o procentowym podziale przypadającym na poszczególne stopnie.

Sposób wyliczania wygranych dla danych stopni jest banalnie prosty. Pulę na wygrane danego stopnia dzieli się przez liczbę osób, które osiągnęły wygraną w danym stopniu. Oczywiście bierze się pod uwagę wszystkich wygranych spośród wszystkich państw biorących udział w loterii.

Gracze w Polsce mają jeszcze jedną korzystną dla siebie kwestię, ponieważ wygrane w Eurojackpot przedstawia się w walucie euro. W naszym kraju zatem gracz może otrzymać zwiększoną o ewentualną nadwyżkę wynikającą z wymiany walutowej wygraną.

Eurojackpot posiada także minimalną pulę przeznaczaną na nagrody I stopnia i jest to 10 000 000 euro. Wartość tę zapewnia utworzony fundusz gwarancyjny, na który przeznaczane jest dokładnie 12% całej puli na wygrane. Maksymalna wartość wygranej zaś to aż 90 000 000 euro! W Polsce maksymalna wygrana została ustalona na poziomie 375 000 000 PLN, a jej faktyczna wartość zależy od aktualnego kursu walutowego. Co więcej, nasi rodzimi gracze mają wybór, w jakiej walucie chcą odebrać swoją nagrodę w przypadku wygranych wyższych bądź równych 10 000 000 euro.

Tak wygląda tabela pokazująca procentowy podział kwot przeznaczonych na wygrane danego stopnia:

Statystyki Eurojackpot

Celem każdego gracza w przypadku standardowego kuponu jest oczywiście trafienie 5 z 50 oraz 2 z 10 dodatkowych liczb zwanych euronumerami. Większość klientów zadaje sobie także pytanie, jaka jest szansa na to, by zgarnąć główną wygraną w loterii Eurojackpot. Prawdopodobieństwo trafienia nagrody I stopnia jest oczywiście dość niskie i wynosi dokładnie 1:95 344 200. Nie ma co się jednak zrażać, ponieważ dotychczas wygranie maksymalnej nagrody czyli 90 000 000 euro udało się kilku szczęśliwcom, w tym jednemu mieszkańcowi Polski. Tak prezentują się szanse na wygrane w poszczególnych stopniach:

Zakup kuponu Eurojackpot

Zakupu kuponu Eurojackpot będącego jednocześnie zawarciem zakładu możemy dokonać na dwa sposoby – w kolekturze oraz na stronie internetowej lotto.pl. W obu przypadkach kupon kosztuje tyle samo i jest to dokładnie 12,50 zł.

Zawierając zakład online mamy do czynienia z intuicyjnym panelem, w którym wybieramy sposób gry, czyli samodzielne wybranie liczb lub też metodę “na chybił trafił”. Jeszcze w pierwszym kroku możemy dodać kolejne kupony. Jest to przydatna funkcja, gdyż chcąc zawrzeć większą liczbę kuponów nie musimy przechodzić przez każdy krok oddzielnie i akceptować pojedynczo zakładów. W drugim kroku określa się to, na ile losowań chcemy zawrzeć nasz kupon. Mamy do wyboru od jednego do czterech kolejnych losowań. Trzeci krok tu już możliwość subskrypcji kuponu, dzięki której nasz kupon będzie brał udział w kolejnych losowaniach do momentu wyłączenia subskrypcji bądź też wyczerpania środków.

Ile kosztuje kupon Eurojackpot?

Pojedynczy zakład kosztuje w Polsce dokładnie 12,50 zł, natomiast taki sam zakład w innych krajach kosztuje 2 euro. Dotyczy to oczywiście standardowego kuponu Eurojackpot. Kupony systemowe bowiem oznaczają zwiększenie stawki kuponu, a maksymalnie jest to nawet wartość 14 700 zł za zakład w przypadku kuponu systemowego 8 z 50 / 7 z 10.

Eurojackpot online

Naturalnie zawieranie kuponów w Eurojackpot jest dostępne zarówno w kolekturach jak i online. Granie online ma wiele swoich plusów. Największym z nich jest możliwość wybrania opcji subskrypcji. Pozwala ona bowiem na branie udziału w każdym losowaniu do chwili, gdy gracz z niej zrezygnuje lub gdy wyczerpią się jego środki na grę.

Ponadto, grając online gracz nie musi przejmować się zachowywaniem wydrukowanego kuponu, gdyż podstawą do obioru wygranej jest zapis elektroniczny w systemie.

Oczywiście koszt kuponu jest taki sam jak w przypadku zawierania zakładu w kolekturze i wynosi 12,50 zł. Jeśli chodzi o wygrane, to w przypadku wygranych niższych niż 2280 zł środki trafiają bezpośrednio na konto gracza. Może on je przeznaczyć na dalszą grę lub wypłacić na swój rachunek bankowy. Przy przekroczeniu powyższej kwoty gracz musi mimo wszystko zgłosić się po odbiór nagrody do jednego z 17 oddziałów Totalizatora Sportowego.

Odbiór wygranych

W przypadku wygranych niższych niż 2280 zł sytuacja jest bardzo prosta, bowiem środki są automatycznie przypisywane do konta gracza z możliwością ich wypłaty na konto bankowe lub też dalszej gry (w przypadku gry online) lub też gotowe do odbioru w każdym punkcie sprzedaży Lotto.

Jeśli kwota 2280 zł zostanie przekroczona gracz musi się zgłosić po jej odbiór do jednego z 17 oddziałów Totalizatora Sportowego (adresy oddziałów można znaleźć na stronie internetowej lotto.pl). Po dokonaniu tej czynności wygrana trafia na konto bankowe gracza. Naturalnie, od wygranych powyżej 2280 zł pobierany jest także 10% podatek.

Nieco większy problem pojawia się, gdy w grę wchodzi wielomilionowa wygrana. W takich przypadkach, w celu zapewnienia pełnego komfortu i bezpieczeństwa graczowi, o jego wizycie w punkcie poinformowane są wyłącznie osoby konieczne przy przekazywaniu wygranej.

Eurojackpot wyniki

Wyniki Eurojackpota można sprawdzić na kilka różnych sposobów. Zaliczamy do nich:

 • stronę internetową www.lotto.pl,
 • punkty sprzedaży LOTTO,
 • infolinię o numerze 801 450 450,
 • aplikację mobilną m.LOTTO.

Jeśli gracz zawiera zakłady drogą internetową to otrzymuje powiadomienie o ewentualnej wygranej.

Losowania loterii odbywają się w Helsinkach co tydzień w piątek o godzinie 21:00 czasu wschodnioeuropejskiego.

Eurojackpot system

Gracze preferujący zawieranie zakładów w punktach stacjonarnych LOTTO mają możliwość zwiększenia swojej szansy na wygraną za pomocy gry systemem. Jak zatem zwiększyć swoje szanse na wygraną? W bardzo prosty sposób. Wystarczy bowiem wytypować więcej liczb – od 5 do 12 spośród 50 oraz od 2 do 10 spośród 10 pozostałych. Jak łatwo się można domyślić granie systemem zwiększa także wysokość wygranej! Oczywistym jest też fakt, że typując więcej liczb łatwiej jest trafić w te prawidłowe. Prawidłowe trafienia są natomiast premiowane zwielokrotnieniem wygranej!