Bukmacherka 30 sierpnia 2017

Eurojackpot uzupełni ofertę Lotto

autor: W.B.
Totalizator Sportowy zawarł umowę z konsorcjum Eurojackpot, co pozwoli mu na sprzedaż losów w tej międzynarodowej loterii.

Pierwsze kupony będzie można kupić 9 września, a pierwsze losowanie z udziałem Polaków odbędzie się 15 września.
Za jeden kupon trzeba będzie wydać 12,5 zł. Wygrać dzięki temu będzie można nawet 380 mln zł.

Loteria Eurojackpot istnieje od 2012 r. Losowanie odbywa się w każdy piątek w Helsinkach. Co tydzień maszyny wybierają 5 z puli 50 liczb i 2 z puli 10. Tyle numerów obstawiają też grający. Pieniądze wygrywają te osoby, które poprawnie obstawią przynajmniej 2 z 50 liczb i 1 z 10.

Najniższa wygrana wynosi kilka euro, ale jeśli trafimy wszystkie 7 liczb, to minimalna pula wynosi 10 mln euro (ok. 42 mln zł). Dla porównania rekordowa wygrana w polskim Lotto padła w marciu tego roku i wyniosłą niecałe 37 mln zł. Największa wygrana do tej pory wyniosła 90 mln euro (ok. 380 mln zł) i przytrafiła się grającemu w Czechach.

Ustawa hazardowa, która weszła w życie na początku kwietnia, umożliwiła Totalizatorowi Sportowemu (właściciel marki Lotto) uczestnictwo w loterii multijurysdykcyjnej. Z grubsza rzecz biorąc chodzi o to, że biorą w niej udział gracze nie z jednego, a z kilku, czy nawet kilkunastu krajów. Dzięki temu kwota głównej wygranej może urosnąć do niebotycznej kwoty.

 

Dodaj komentarz