Ogolna 13 kwietnia 2021

Evolution Gaming przejmuje Big Time Gaming

Evolution Gaming Group AB zawarło umowę nabycia całego wyemitowanego kapitału zakładowego Big Time Gaming Pty Ltd („Big Time”) za łączną kwotę około 450 mln euro. 

Korzyści wynikające z fuzji

Big Time Gaming jest liderem w dziedzinie automatów online. Tytuły firmy znane są na całym świecie w branży rozrywkowej, ponieważ mowa tutaj o takich pozycjach jak Bonanza, Extra Chilli, czy Mechanic Megaways.

Dodając Big Time Gaming do naszego portfolio marek automatów, umacniamy naszą strategiczną pozycję jako wiodącego dostawcy cyfrowych gier kasynowych na świecie. Skupienie się Big Time na innowacjach i tworzeniu wyjątkowych wrażeń z gry doskonale pasuje do naszego sposobu myślenia. Tym samym z niecierpliwością czekamy na wspólną pracę nad wieloma projektami powiedział  prezes Evolution – Jens von Bahr.

Z kolei Nik Robinson, dyrektor generalny, Big Time Gaming zauważył, że na fuzji skorzystają przede wszystkim gracze: – Evolution i Big Time Gaming są napędzane przez innowacje, stąd idealne dopasowanie. Nie mam wątpliwości, że na naszych graczy czeka wiele dobrego w przyszłości. 

Finansowanie

W 2020 roku przychody firmy Big Time Gaming wyniosły 33 mln euro, a EBITDA 29 mln euro. Szacuje się, że transakcja pozytywnie wpłynie na EPS w 2021 rku dla Evolution Group.

W ujęciu liczbowym transakcja jest warta nawet 450 milionów euro, a wynagrodzenie jest podzielone na gotówkę i akcje. Aż 220 mln euro zostanie zapłacone z góry – 80 mln euro z tej kwoty w gotówce, a reszta to nowo wyemitowane akcje Evolution. Akcje objęte transakcją zostały wycenione na podstawie średniej ważonej wolumenem ceny na giełdzie Nasdaq w Sztokholmie w dniach 23 marca – 7 kwietnia.

Co więcej Big Time Gaming otrzyma wypłaty z tytułu dochodów obliczone na podstawie ich EBITDA (zysk przed odsetkami, podatkami i amortyzacją) za 2023 i 2024 r. Wyniosą one maksymalnie 230 mln euro.