Ogolna 7 kwietnia 2022

Firma 888 Holdings zapłaci niższą cenę za międzynarodowe aktywa William Hill

W ubiegłym roku 888 Holdings ustaliło z Caesars Entertainment kupno międzynarodowych aktywów William Hill. Obie firmy poinformowały w czwartek, iż cena została obniżona. Jak twierdzą 888 Holdings oraz Caesars Entertainment, to efekt zmian w gospodarce oraz warunków regulacyjnych. 

888 Holdings kupuje aktywa William Hill

We wrześniu 2021 roku, operator Caesars Entertainment, którego własnością był William Hill, doszedł do porozumienia z firmą 888 Holdings w sprawie sprzedaży brytyjskiego przedsiębiorstwa bukmacherskiego za 2,2 miliarda funtów.

W tej opłacie mieściły się aktywa, za które 888 Holdings miało zapłacić Caesars Entertainment 834,9 miliona funtów. Na początku kwietnia tego roku, firmy osiągnęły porozumienie, które zmniejsza kwotę za aktywa.

Mniejsza cena za aktywa

W związku z nowymi ustaleniami, 888 Holdings zapłaci za aktywa 584,9 miliona funtów, czyli o 250 milionów funtów mniej niż przy początkowym porozumieniu. Obie strony argumentują zmianę sytuacją w gospodarce oraz warunkami regulacyjnymi. W rezultacie wartość przejęcia, w tym również akcji, została obniżona z 2,2 miliarda funtów do 1,95 miliarda funtów.

O zmianach wypowiedział się przedstawiciel 888 Holdings: – Rada dyrektorów 888 nadal uważa, że przejęcie stanowi dla 888 szansę na znaczące zwiększenie skali, dalszą dywersyfikację i wzmocnienie asortymentu produktów oraz zbudowanie wiodącej pozycji na kilku kluczowych rynkach. Zarząd podtrzymuje zdanie, że przejęcie ma bardzo istotne korzyści strategiczne oraz finansowe.

Dodaj komentarz