Ogolna 16 sierpnia 2022

Flutter Entertainment o zmianach na brytyjskim rynku

CEO Flutter Entertainment - Peter Jackson skomentował sytuację związaną ze zmianami w Wielkiej Brytanii, które są efektem korekt w Białej Księdze. Gigant zakładów i gier online liczy na pozytywne skutki wynikające z nowych przepisów.

Dobre wyniki Flutter Entertainment

Kilka dni temu Flutter Entertainment opublikował wyniki z pierwszego półrocza. Firma zanotowała przychody w wysokości 3,38 mld funtów, co oznacza wzrost o 9% w skali rok do roku. Z kolei skorygowana EBITDA Flutter spadła o 19% do 476 mln funtów.

Gigant zakładów i gier online poinformował także o wzroście długu netto firmy o 322 mln funtów rok do roku, który wynosi teraz 3 mld funtów.

Pozytywne odczucia dotyczące Wielkiej Brytanii

Wpływ na wyniki Flutter Entertainment ma bez wątpienia sprawa związana z Białą Księgą w Wielkiej Brytanii. W tym temacie wypowiedział się CEO firmy, Peter Jackson, który oznajmił, że wprowadzenie podatków od punktów na tych rynkach było wyzwaniem regulacyjnym, przynoszącym krótkoterminowe negatywne wpływy, ale w dłuższej perspektywie wzmocniło markę: – Nasza skala i dźwignia operacyjna pozwoliły nam złagodzić skutki, zarówno dzięki wydajności operacyjnej, jak i dzięki wzrostowi udziału w rynku, ponieważ mniejsi operatorzy musieli wyjść z rynku.

Peter Jackson przedstawił także kroki, jakie podjął gigant zakładów i gier online w wyniku zmian w Białej Księdze. Obejmują one większą uwagę na klientach rekreacyjnych, którzy odgrywają kluczową rolę na rynku. Ponadto firma wprowadziła bezpieczniejsze środki hazardowe, w tym limity depozytów dla osób poniżej 25 roku życia.

Zaistniała sytuacja zmusiła Flutter Entertainment do wprowadzenia środków oszczędnościowych. Choć Peter Jackson nie powiedział wprost o zwolnieniach, to firma ujawniła, że na początku miesiąca zmniejszyła liczbę pracowników w Wielkiej Brytanii i Irlandii.