Ogolna 12 sierpnia 2022

Flutter Entertainment ze wzrostem przychodów w pierwszym półroczu

Flutter Entertainment przedstawił statystyki dotyczące pierwszego półrocza. Mowa o przychodach w wysokości 3,38 mld funtów, co oznacza wzrost o 9% w skali rok do roku. 

Wyniki Flutter Entertainment

Z raportu Flutter Entertainment wynika, że firma odnotowała półroczne przychody w wysokości 3,38 mld funtów, co oznacza wzrost o 9% rok do roku. Według giganta zakładów i gier, ten wynik był przewidywalny i jest efektem wzrostu o 14% liczby klientów rekreacyjnych.

Skorygowana EBITDA firmy za ten okres spadła o 19% do 476 mln funtów. Grupa odnotowała również stratę po opodatkowaniu w wysokości 113 mln funtów w porównaniu z 86 mln funtów w 2021 roku. Dług netto Flutter Entertainment wzrósł o 322 mln funtów rok do roku i wynosi 3 mld funtów.

Pozytywny okres

O wynikach firmy wypowiedział się CEO Flutter Entertainment, Peter Jackson: – Pierwsza połowa 2022 roku była pozytywna dla naszej grupy, ponieważ poczyniono znaczne postępy w realizacji celów strategicznych, które nakreśliliśmy w marcu. Rozszerzyliśmy naszą bazę klientów rekreacyjnych o ponad milion graczy i zwiększyliśmy odsetek klientów korzystających z bezpieczniejszych narzędzi hazardowych do ponad jednej trzeciej.

Jesteśmy szczególnie zadowoleni z rezultatów w Stanach Zjednoczonych, gdzie rozszerzyliśmy naszą pozycję lidera w zakładach sportowych online dzięki FanDuel, który zdobył 51% udziału w rynku i zajął pierwsze miejsce w 13 z 15 stanów, przyczyniając się oczywiście do dodatnich zysków w drugim kwartale. Jesteśmy na ścieżce do rentowności w 2023 roku. 

– Poza Stanami Zjednoczonymi, firma pozostaje dobrze pozycjonowana dzięki swojej pozycji lidera na dojrzałych rynkach oraz inwestycjom, które dokonujemy na atrakcyjnych, szybko rozwijających się rynkach, takich jak Indie, Kanada czy Brazylia. W Wielkiej Brytanii rozczarowująca była sprawa związana z opóźnieniem opublikowania Białej Księgi. Mimo to, jesteśmy pewni, że zmiany w zakresie bezpieczniejszego hazardu, które już wprowadziliśmy, pozycjonują nas dobrze na przyszłość. W Australii osiągnęliśmy z kolei doskonały wynik, a przychody oraz gracze nadal rosną – oznajmił Peter Jackson.

Dodaj komentarz