Kasyno 3 czerwca 2020

Francja ponownie otwiera kasyna

Francuski rząd podjął decyzję o ponownym otwarciu kasyn, które od wczoraj działają według nowych zasad bezpieczeństwa. 

Francja podobnie jak Polska otwiera kasyna

Kasyna we Francji zostały zamknięte w pierwszej połowie marca ze względu na rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa. Podobnie postąpił wówczas polski rząd, który także zdecydował się zamknąć kasyna stacjonarne. W naszym kraju wszystkie lokale zostały już otworzone 18 maja i działają według nowych zasad bezpieczeństwa. Nieco później, gdyż 1 czerwca ponownie kasyna otworzyła także Bułgaria.

Co ciekawe we Francji nie zostaną otworzone wszystkie kasyna, a tylko te, które znajdują się w zielonej strefie bezpieczeństwa. Kasyna ze “strefy pomarańczowej” nadal pozostają zamknięte. Tym samym otwarte nie zostaną jeszcze m.in. kasyna w Paryżu.

Specjalne środki bezpieczeństwa

Kasyna, które ponownie zostaną otworzone, będą działały według nowych zasad bezpieczeństwa. Klienci będą musieli zachować dystans społeczny, a także mieć założone rękawiczki i maseczki. Ta sama zasada będzie dotyczyła personelu, który zostanie odpowiednio przeszkolony.

Groupe Partouche (grupa zarządzająca kilkudziesięcioma kasynami – przyp.red) zapowiedziała również, że wszystkie automaty do gry zostaną oddzielone ścianką z pleksi, a także regularnie będą dezynfekowane. Na tym etapie klienci nie będą mogli grać w gry stołowe, ponieważ zdaniem osób decyzyjnych tego typy gry niosłyby za sobą zbyt duże niebezpieczeństwo.

Z kolei Groupe Barrière, która zarządza 33 kasynami we Francji, zakomunikowała że będzie starała się wprowadzić nowe technologie, które pozwolą ograniczyć kontakt klientów z maszynami, czy przedmiotami potrzebnymi do gry.

Kasyna chcą pomóc w odbudowie gospodarki

Właściciele kasyn nie ukrywają, że są zadowoleni z powodu częściowego otworzenia kasyn, ponieważ przez ponad trzy miesiące, gdy biznes był zamrożony, ponieśli duże straty. Mają świadomość jednak, że nie tylko oni, dlatego chcą poprzez odprowadzanie podatków, włączyć się do odbudowy gospodarki.

Stopniowe otwieranie większości naszych placówek jest świetną wiadomością dla naszej grupy. W obliczu kryzysu gospodarczego, który dotknął zwłaszcza branże turystyczną, hotelarską, a także naszą musimy teraz zrobić wszystko, by odbudować nasze biznesy. Oczywiście w zgodzie z nowymi środkami bezpieczeństwa – powiedział Dominique Desseigne, prezes i dyrektor generalny Barrière.

W najbliższym czasie kasyna otworzy również Szwajcaria (6 czerwca), a także Holandia (1 lipca).