Ogolna 26 września 2022

Fuzja Allwyn i Cohn Robbins nie dojdzie do skutku

autor: Mateusz Mazur
Zaproponowana fuzja pomiędzy Allwyn i spółką Cohn Robbins, nie dojdzie do skutku. Allwyn pozostanie więc prywatną firmą, która nadal będzie jednak zobowiązana do tego, by w najbliższym czasie wejść na publiczny rynek.

Fuzja nie dojdzie do skutku, pomimo wsparcia

Operator loterii uznał, że pomimo silnych oznak wsparcia ze strony inwestorów w obliczu potencjalnej fuzji, propozycja pojawiła się w momencie dużej zmienności rynku. Wśród głównych zmartwień firmy znajdują się chociażby: inflacja, stopy procentowe czy potencjalna recesja. Zwrot akcji w sprawie fuzji może być o tyle zaskakujący, że wsparcie zaproponowane przez inwestorów było naprawdę okazałe i sięgać miało nawet 700 milionów dolarów.

Operator zamierza również wstrzymać się z planami ekspansji w USA do czasu realizacji planów wejścia na giełdę. – Allwyn był zachęcony opiniami wielu wiodących przedsiębiorców, które dowiodły atrakcyjności naszej firmy dla społeczności inwestycyjnej. Jednak ze względu na przedłużającą się i rosnącą zmienność rynku, wraz z Cohn Robbins postanowiliśmy zrezygnować z fuzji – powiedział dyrektor generalny Allwyn, Robert Chvátal.

Allwyn dąży do zrównoważonego rozwoju

Allwyn formalnie otrzymał niedawno brytyjską licencję na prowadzenie loterii, po tym, jak dotychczasowy posiadacz licencji Camelot oraz jego dostawca IGT wycofali podjęte przez siebie roszczenia. – Nadal dążymy do zrównoważonego i rentownego wzrostu. Jesteśmy podekscytowani wieloma możliwościami, jakie widzimy w branży loteryjnej w Europie kontynentalnej, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i innych miejscach świata – dodaje, w nawiązaniu do przyznanej Allwyn licencji, Chvátal.

Do podobnych przyczyn zaniechania fuzji odwołują się również współzałożyciele Cohn Robbins: – Nasze partnerstwo z Allwyn zostało ogłoszone w styczniu i od tego czasu byliśmy świadkami wyraźnego negatywnego zwrotu w psychologii rynku – wyjaśniają Gary D Cohn i Clifton S. Robbins.