Gry wirtualne 3 lipca 2023

Gala Derby pełna szyku i emocji. Przyznano nagrodę Prezesa Totalizatora Sportowego

autor: redakcja
W niedzielę na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu odbyła się Gala Derby. 79. prestiżową gonitwę Westminster Derby poprzedził wyścig o nagrodę Prezesa Totalizatora Sportowego. W tej gonitwie triumfował koń z Irlandii Le Destrier powożony przez K.Dogdurbeka Uulu. Na starcie stanęło dziesięć koni.

Gala Derby to wydarzenie niezwykle prestiżowe. Bywalcy są zobligowani do przywdziania eleganckich strojów. Jest to znamienita okazja, żeby przenieść się do czasów, gdzie podczas gonitw damy prezentowały wymyślne kapelusze. Natomiast od panów wymagało się założenia dystyngowanych garniturów. Rzecz jasna dżentelmeni dawali ponieść się emocjom, które wyzwalała rywalizacja na torze.

2 lipca na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu pojawiły się osobistości ze świata mediów i show-biznesu. Gonitwy podziwiały m.in. Anna Popek, Joanna Jabłczyńska, Izabela Krzan, Ida Nowakowska, Sylwia Bomba, Agnieszka Hyży, Monika Richardson oraz Małgorzata Kożuchowska, która jest ambasadorem imprezy.

Tego dnia odbyło się dziesięć gonitw. Najbardziej prestiżowa – obok Westminster Derby – była ta o nagrodę Prezesa Totalizatora Sportowego. W puli nagród znalazło się 148 750 złotych.

Najlepszy okazał się irlandzki koń – Le Destrier, który tego dnia zarobił 85 tysięcy zł. Na drugim miejscu uplasował się również koń z Irlandii – Gryphon i zainkasował 34 tysiące zł. Trzecia lokata przypadła w tej gonitwie francuskiemu ogierowi – Kaneshya. Za miejsce na najniższym stopniu podium właściciel otrzymał 17 tysięcy zł.

Pozycję tuż za podium zajął wałach gniady z Francji – Anator. Za czwarte miejsce przypadło 8,5 tysiąca zł. Piąty na metę przybiegł irlandzki Jolly Jumper i otrzymał 4,5 tysiąca złotych. Dalsze lokaty zajęli: Damask Blade (6.), Petit (7.), Gasparini (8.), Good Gift (9.) i Virago Westminster (10.).

Zwycięzca gonitwy na dystansie 2600 m K.Dogdurbeka Uulu, który powoził Le Destriera, hojną nagrodę główną odebrał z rąk Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego Olgierda Cieślika.

Powierzenie funkcji mecenasa Toru Wyścigów Konnych na Służewcu Totalizatorowi Sportowemu miało miejsce już lata temu. My natomiast obecnie konsekwentnie pracujemy nad strategią rozwoju tego miejsca. Staramy się również stale podnosić aspekty sportowe jeśli chodzi o rywalizację na torze. Cieszę się, że wzrasta zainteresowanie tym sportem – powiedział Olgierd Cieślik.

Oficjalne wyniki Gali Derby

W 79. prestiżowej gonitwie na dystansie 2400 metrów Westminster Derby triumfował Sanżar Abajew dosiadający ogiera Westminster Moon. Westminster Moon pod Abajewem zdystansował trzyletniego ogiera Senlisa pod kandydatem dżokejskim B.Kałysbekiem Uulu oraz także trzyletnią gniadą klacz Saanen (dżokej Thomas Thrullier). Na starcie stanęło ostatecznie piętnaście koni. Pula nagród w gonitwie wynosiła 227 500 złotych. Zwycięski koń otrzymał 130 tysięcy zł.

Jedną z atrakcji Gali Derby był konkurs kapeluszy. Jego triumfatorki i triumfatorzy zapowiedzieli kolejną prezentację w czasie Wielkiej Warszawskiej 2 października.

Oddany do użytku publiczności w 1939 roku tor na Służewcu, który jest stale modernizowany przy wsparciu m.in. Totalizatora Sportowego, uważany jest przez miłośników sportów konnych za jeden z najbardziej funkcjonalnych i najładniejszych obiektów tego typu w Europie.

fot. Tor Służewiec

Dodaj komentarz