Bukmacherka 14 sierpnia 2023

Gaming Innovation Group ma nowego dyrektora generalnego

autor: Adrian Janiuk
Richard Carter został nowym dyrektorem generalnym platformy i zakładów sportowych Gaming Innovation Group Inc. (GiG). Nominacja ma zapewnić GiG prężnego i doświadczonego lidera dla działu platformy i zakłady sportowe przed planowanym podziałem spółki na dwie odrębne firmy.

Gaming Innovation Group Inc. jest spółką oferującą kasyno biznesowe, zakłady bukmacherskie i usługi pokerowe za pośrednictwem stron internetowych z grami online: Guts.com, Rizk.com, Betspin.com, Superlenny. com, Thrills.com i Kaboo.com; oraz usługi marketingu wydajności online.

GiG zainicjowało przegląd strategiczny na początku tego roku z zamiarem podzielenia spółki na dwie oddzielne firmy, aby w pełni zoptymalizować możliwości rozwoju. W wyniku podziału powstaną dwie wiodące w branży firmy z potencjałem do szybszego wzrostu niż w obecnej strukturze korporacyjnej.

Richard Carter ma duże doświadczenie w branży iGaming, będąc dyrektorem generalnym SBTech przez prawie pięć lat. Kierował m.in. fuzją firmy z DraftKings zajmującą się cyfrową rozrywką sportową i grami poprzez trójstronną transakcję z Diamond Eagle Acquisition Corp w kwietniu 2020 roku. Ostatnio pracował jako dyrektor generalny Bragg; notowany na giełdach Nasdaq i TSX dostawca kasyn online i platform do gier. Dało mu to wielką wiedzę na temat głównych rynków GiG i potrzeb branży. Przed SBTech był dyrektorem ds. badań w Deutsche Bank, odpowiedzialnym za kierowanie wysoko ocenianą paneuropejską franczyzą Gaming Equity Research.

Cieszę się, że zostałem dyrektorem generalnym GiG ds. platformy i zakładów sportowych w tak ekscytującym momencie rozwoju Grupy. Dzięki wyjątkowej, opartej na danych, zastrzeżonej platformie technologicznej, wiodącemu w sektorze pokryciu rynku regulowanego i zróżnicowanemu portfolio produktów, platforma GiG jest wyjątkowo dobrze przygotowana do utrzymania niedawnego silnego tempa wzrostu – przyznał Carter i dodał:

Nie mogę doczekać się rozpoczęcia pracy na nowym stanowisku. Współpraca z zespołem GiG Platform & Sportsbook będzie czymś ekscytującym. Opierając się na dotychczasowych postępach, a z czasem pomagając uwolnić i wykorzystać pełny potencjał samodzielnej platformy GiG, to wszystko sprawia, że staję przed wyjątkowym wyzwaniem.

Powołanie Cartera nastąpiło po długim procesie oceny i selekcji, mającym na celu wyłonienie odpowiedniego kandydata, który zapewni działowi platform i zakładów sportowych GiG przyszły wzrost. Jako utalentowany i inspirujący lider, Carter wnosi bogatą wiedzę branżową w połączeniu z silnym i udokumentowanym doświadczeniem w zakresie realizacji operacyjnej. Ma za zadanie napędzić rentowny wzrost na regulowanych rynkach gier online. Carter obejmie nowe stanowisko 18 września tego roku.

Nowy dyrektor generalny będzie odpowiedzialny za pozycjonowanie działu platform i zakładów sportowych GiG na globalnym, regulowanym rynku iGaming. Wszystko za sprawą opierając się na silnej pozycji GiG jako dostawcy własnej technologii za pośrednictwem rozwiązań Software-as-a-Service dla ponad 40 klientów na 35 rynkach. Ponadto, do obowiązków Cartera należeć będzie przekształcenie działu w samodzielną, notowaną na giełdzie spółkę SaaS. Będzie to polegało na dostosowaniu pracowników, technologii, produktu i rozwoju procesów w celu napędzania innowacji i realizacji we wszystkich pionach.

Jesteśmy bardzo zadowoleni i podekscytowani mogąc ogłosić, że Richard Carter dołączy do GiG jako dyrektor generalny platformy i zakładów sportowych w trzecim kwartale 2023 roku. Zarząd uważa, że Richard ma odpowiednie doświadczenie, biorąc pod uwagę jego sukces jako CEO SBTech. Wykazał się imponującym i dogłębnym zrozumieniem działalności GiG. Przedstawił przemyślane strategiczne rozważania na temat tego, jak wykorzystać niedawny sukces działalności Platformy i zwiększyć wartość dla akcjonariuszy – przyznał Petter Nylander, prezes zarządu GiG.

Dodaj komentarz