Ogolna 18 stycznia 2023

Genesis Global zawieszone przez MGA

Malta Gaming Authority (MGA) zawiesiła licencję Genesis Global Limited. Pod koniec roku operator postanowił zamknąć działalność na Malcie, zwalniając wielu pracowników. 

Kłopoty Genesis Global

W lutym 2021 roku licencja Genesis Global została zawieszona w Wielkiej Brytanii przez Gambling Commission (UKGC). Ponadto operator otrzymał grzywnę w wysokości 3,8 mln funtów. Brytyjski regulator ustalił wtedy, iż Genesis Global dopuściło się do poważnych zaniedbań w zakresie odpowiedzialności społecznej i przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy.

W kontekście maltańskiego rynku, Genesis Global postanowiło zamknąć swoją działalność pod koniec grudnia ubiegłego roku, zwalniając około 150 pracowników na Malcie. Decyzja wpłynęła również na zwolnienia pracowników Genesis Bluebird, który ma siedzibę w Polsce, a konkretniej w Gdańsku.

Zawieszenie licencji

W związku z tym, że MGA postanowiło zawiesić licencję Genesis Global Limited, operator musi rozpocząć współpracę z urzędem zgodnie z rozdziałem 583 maltańskiego prawa. Genesis Global przysługuje odwołanie, jednakże operator nie jest już uprawniony do:

  • prowadzenia jakiejkolwiek działalności związanej z grami
  • rejestracji nowych graczy
  • przyjmowania depozytów

Dodaj komentarz