Ogolna 8 listopada 2021

Gopher Investment włącza się do walki o przejęcie Playtech?

Playtech ujawnił, że otrzymał od Gopher Investments ofertę przejęcia, ale zaznaczył przy tym, że już wcześniej uzgodnił warunki umowy z Aristocrat Leisure.

Playtech potwierdza ofertę 

W ubiegłym miesiącu australijski producent automatów do gier Aristocrat wynegocjował umowę przejęcia Playtech za około 2,70 miliarda funtów. Jak poinformowało jednak Sky News w miniony weekend – Gopher, który jest mniejszościowym udziałowcem Playtech, również przedstawił wstępną umowę przejęcia o wartości trzech miliardów funtów.

Playtech dziś rano (8 listopada) potwierdził, że Gopher faktycznie zwrócił się do niego 21 października, zaledwie kilka dni po uzgodnieniu umowy z Aristocrate 17 października, dotyczącej możliwego przejęcia. Firma nie ujawniła jednak warunków  oferty zaproponowanej przez Gopher.

Gopher Investments przejmie Playtech?

Playtech oświadczył, że Gopher szukał dostępu do pewnych informacji due diligence w celu zbadania warunków, na jakich mogłaby zostać złożona ewentualna oferta na cały wyemitowany kapitał zakładowy firmy.

Chociaż Gopher otrzymał już dostęp do powyższych informacji, negocjacje są na wczesnym etapie i nadal trwają. Dostawca dodał, że wcale nie owocuje to intratną potencjalną ofertą.

Negocjacje z Aristocrat

Playtech potwierdził trwające rozmowy z Aristocrat, zaznaczając, że kolejne ogłoszenie w sprawie terminu tej oferty zostanie ogłoszone w odpowiednim czasie.

Transakcja z Aristocrat uzależniona jest od szeregu warunków, w tym od zgody akcjonariuszy na sprzedaż działu handlu finansowego Playtech Finalto, który finalnie ma zostać przejęty właśnie przez Gopher. Przypomnijmy, że we wrześniu Playtech zgodził się sprzedać Finalto firmie Gopher za 250,0 mln USD.

Oświadczenie Aristocrat

Aristocrat opublikował oświadczenie w związku z ofertą Gopher, zauważając w nim, że jego własna umowa z Playtech była wynikiem „szerokiego zaangażowania” między obiema firmami. Negocjacje w tej sprawie były prowadzone od kwietnia 2021 roku i zdaniem Arisocrat są solidną podstawą do sfinalizowania przejęcia: – Długoterminowe zaangażowanie Aristocrat z organami regulacyjnymi w kluczowych jurysdykcjach w dziedzinie gier, wraz z silnymi podstawami finansowymi, głębokimi relacjami z klientami i ugruntowaną obecnością na globalnych rynkach gier, pozycjonuje Aristocrat do zakończenia transakcji zgodnie z planem w drugim kwartale roku kalendarzowego 2022 – czytamy w oświadczeniu.

Aristocrat uważa, że ​​zapewni to pewną wartość akcjonariuszom Playtech, a połączona grupa zapewni również większe możliwości pracownikom Playtech. Tym samym Aristocrat będzie kontynuował współpracę z Playtech w celu realizacji rekomendowanego przejęcia. Zachęca przy tym akcjonariuszy Playtech do głosowania za rekomendowanym przez Aristocrat przejęciem na zgromadzeniach akcjonariuszy, gdy dokument programu zostanie opublikowany – czytamy w dalszej części oświadczenia.