Loterie 21 kwietnia 2022

Grupa Allwyn przejmie udziały OPAP w marce Betano

Operator loterii i gier, Allwyn, zgodził się przejąć od OPAP 36,75% udziałów w międzynarodowej marce Betano należącej do Kaizen Gaming.

Warunki transakcji

Allwyn, wcześniej znany jako Sazka, ma zapłacić 50 milionów euro z góry jako część transakcji. Do tego dojść mają nieujawnione płatności z zysku w oparciu o wyniki działalności w latach 2022, 2023 i 2024. Zamknięcie całej transakcji będzie zależało od zgody organów regulacyjnych i oddzielenia marki Betano od reszty działalności Kaizem Gaming.

– Ta sprzedaż odzwierciedli strategiczne ukierunkowanie i wzmocnienie naszej wiodącej pozycji na rynku gier online w Grecji oraz Cyprze – przyznał operator OPAP.

Dobry czas Kaizen Gaming

Kaizen Gaming obecnie prowadzi grecką markę Stoiximan oraz Betano, które działają w Niemczech, Rumunii, Portugalii, Brazylii, Chile oraz Bułgarii. Dodajmy, że pomimo zmian, OPAP zachowa swoje 84,48% udziałów w marce Stoiximan.

Przypomnijmy, że w pierwszej połowie marca Komisja ds. Hazardu oświadczyła, że Allwyn został wyznaczony jako „preferowany kandydat” do prowadzenia loterii, gdy wygaśnie obecna licencja w 2024 roku. Tym samym po raz pierwszy za obsługę National Lottery nie będzie odpowiadał Camelot.

Warto zaznaczyć jednak, że na początku tego miesiąca Camelot ogłosił, że wniósł skargę prawną przeciwko regulatorowi w związku z jego decyzją. Według doniesień brytyjskich mediów, jeden z pozostałych przegranych oferentów, operator Health Lottery Northern & Shell również złożył wniosek o unieważnienie zamówienia.