Automaty 7 czerwca 2023

HAZARDOWE PODSUMOWANIE MAJA 2023 ROKU

autor: redakcja
W maju działo się wiele, jeżeli chodzi o rynek gier rozgrywkowych. Zebraliśmy dla was najważniejsze fakty i najciekawsze dane! Partnerem cyklu jest firma Playtech.

STS i Fortuna “Grają Legalnie”

Dwie największe polskie marki bukmacherskie solidarnie rezygnują z brandingu i wspólnie walczą z szarą strefą! Inicjatorami i pomysłodawcami akcji były STS i Fortuna, dwie największe firmy bukmacherskie, do których należy ok. 75% legalnego rynku bukmacherskiego w Polsce. Mają one na celu zwrócenie uwagi na pogłębiający się w Polsce problem szarej strefy na rynku zakładów bukmacherskich. W 2021 roku stanowiła ona blisko połowę (45%) całego rynku zakładów bukmacherskich online.

STS i Fortuna zorganizowały akcję "Graj Legalnie"
STS i Fortuna zorganizowały akcję “Graj Legalnie”

BETFAN i Superscore wypuściły nowe aplikacje mobilne

Nowa aplikacja BETFAN na urządzenia z systemem Android jest już gotowa do pobrania. Do tej pory z zaktualizowanej wersji apki mieli okazję korzystać jedynie gracze na systemie operacyjnym iOS. Teraz mają taką możliwość również gracze z systemem Android.

Superbet, jedna z najszybciej rozwijających się firm na polskim rynku bukmacherskim jako pierwsza spółka z całej Grupy wprowadziła unikalną aplikację, która jako jedyna agreguje wiele funkcji, których używają fani sportu. Wyniki na żywo, informacje o transmisjach, statystyki, newsy czy grupy dyskusyjne, to wszystko jest dostępne w jednym miejscu – w Superscore.

Silny pierwszy kwartał roku Playtecha

Playtech pochwalił się sukcesami w pierwszym kwartale 2023 roku. Wyniki finansowe spółki wyprzedzają wyznaczone cele. Wzrosty odnotowywane są zarówno w działalności B2B jak i B2C. Firma planuje utrzymać to tempo i w pełni zrealizować cele postawione na ten rok, choć spodziewa się, że tempo wzrostu może nieco osłabnąć w dalszej części tego roku ze względu na oddziaływanie rynku. Szczególny wpływ na te wyniki miał rozwój działalności biznesowej Snaitech i Caliente. Playtech ogłosił również zmiany w składzie zarządu. Dołączy do niego Ruby Yam jako niezależny dyrektor niewykonawczy od 1 czerwca 2023 roku, a John Krumins ustąpi ze stanowiska we wrześniu 2023 roku.

Playtech wśród nominowanych

Przedstawicielki firmy Playtech znalazły się wśród nominowanych w plebiscycie Women in Gaming Diversity Awards 2023. Łącznie nominowanych zostało 13 kobiet na co dzień pracujących w organizacji w 6 kategoriach oraz sama firma Playtech w 3 kategoriach. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniu 8 czerwca w Savoy Hotel w Londynie.

 

TotalBet ze stratą w 2022 roku

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl zakłady bukmacherskie TotalBet zakończyły 2022 rok ze stratą 11,61 mln zł. Choć była to niższa strata niż we wcześniejszym okresie, bo odnotowano wzrost przychodów o 9,5%, to jednak był to kolejny rok dla spółki na minusie. Pozytywne jest to, że o ponad 25 mln zł wzrosły przychody firmy ze sprzedaży do 298,85 mln zł. Choć trzeba mieć na uwadze, że w 2022 roku odbywały się mistrzostwa świata w piłce nożnej z udziałem reprezentacji Polski, które cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród kibiców i klientów zakładów bukmacherskich.

 

Fanatics wchodzi w rynek bukmacherski

Fanatics Betting and Gaming należący do giganta odzieży sportowej Fanatics postanowił zakupić operatora zakładów sportowych PointsBet i tym samym wejść na dobre w rynek bukmacherski w USA. Plany władz Fanatics są bardzo ambitne, gdyż pragną bardzo szybko doścignąć liderów rynku bukmacherskiego, czyli FanDuel i DraftKings (odpowiednio 43% i 25% udziałów). Jednak nowe zakłady sportowe nie zostaną uruchomione do jesieni, kiedy zaczyna się sezon futbolu amerykańskiego.

Udany kwartał firmy Playtech

Playtech pochwalił się sukcesami w pierwszym kwartale 2023 roku. Wyniki finansowe spółki wyprzedzają wyznaczone cele. Wzrosty odnotowywane są zarówno w działalności B2B jak i B2C. Firma planuje utrzymać to tempo i w pełni zrealizować cele postawione na ten rok, choć spodziewa się, że tempo wzrostu może nieco osłabnąć w dalszej części tego roku ze względu na oddziaływanie rynku. Szczególny wpływ na te wyniki miał rozwój działalności biznesowej Snaitech i Caliente.

Totalizator Sportowy wśród najlepszych pracodawców

Tygodnik Wprost po raz kolejny pochylił się nad tematem kondycji polskich przedsiębiorstw jako pracodawców. W najnowszym wydaniu tygodnika opublikowany został tradycyjny ranking 50 najlepszych pracodawców w Polsce. Zgodnie z przeprowadzonymi przez autorów badaniami na 3. miejscu znalazł się Totalizator Sportowy. To najwyższe miejsce w rankingu wśród spółek skarbu państwa.

Wspólna akcja fundacji STS i Lecha Poznań

Fundacja STS (Sport Twoją Szansą) razem z Lechem Poznań pochwalili się wspólną akcją, z której środki trafią do drużyny piłkarskiej dzieci chorych na cukrzycę. Tym razem wylicytować można trykoty z logo CukierAsów takie jak te, w których piłkarze zagrali w spotkaniach Ligi Konferencji Europy. Koszulki opatrzone są autografami zawodników. Ambasadorami akcji zostali Michał Skóraś oraz Jesper Karlstroem.

CukierAsy - akcja STS i Lecha Poznań
CukierAsy – akcja STS i Lecha Poznań

Rekord świata w drapaniu zdrapek!

W niedzielę 28 maja 2023 roku Totalizator Sportowy podjął się próby pobicia rekordu Guinnessa w drapaniu zdrapek. W wydarzeniu zorganizowanym na płycie stadionu PGE Narodowy w Warszawie udział wzięło 550 osób, które jednocześnie drapały zdrapki. Próba okazała się skuteczna i tym samym rekord zostanie wpisany w księdze rekordów Guinnessa. Wydarzenie było nadzorowane przez dedykowanych sędziów, którzy zatwierdzili próbę.

Dodaj komentarz