Ogolna 1 czerwca 2022

Holandia: Rynek online branży rozrywkowej nie odnotowuje wzrostu zainteresowania graczy

W październiku ubiegłego roku holenderski rynek branży rozrywkowej ruszył na dobre. Wtedy miejscowe władze uregulowały hazard, ale nie przełożyło się to na wzrost popularności gier online w legalnej sferze. Eksperci przewidują jednak powolny wzrost i dotarcie do świadomości społeczeństwa.

Wbrew oczekiwaniom na duży wzrost klientów jeszcze trzeba poczekać. Holendrzy nie zwiększyli w ostatnich miesiącach swojego udziału w branży rozrywkowej. To wszystko mimo nowo wprowadzonych zmian w prawie.

Zaledwie 11% dorosłej populacji Holandii zagrało online w ciągu ostatniego roku. To wynik podobny do zeszłorocznych danych. Warto jednak dodać, że 78% spośród grających bierze udział w zakładach u licencjonowanych operatorów od 1 października. To dane Netherlands Online Gambling Association (NOGA). Władze stowarzyszenia twierdzą, że Holendrzy w dużej mierze robią to w “bezpiecznym i odpowiedzialnym środowisku”. Są zadowoleni, że wizyty u nielegalnych stronach branży rozrywkowej drastycznie spadają. Warto jednak dodać, że aż 70% graczy – wg NOGA – ma kłopoty z odróżnieniem operatorów z licencją holenderską od nielegalnych.

Przekonać nieprzekonanych

Dyrektor NOGA Peter-Paul de Goeij wspomniał, że proces kierowania graczy do legalnych firm trwa: – Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy i przekonać pozostałe 22% graczy, by wybrali licencjonowanych dostawców – powiedział de Goeij. Zauważył także, że obywatele Holandii są coraz bardziej narażeni na reklamy hazardu. Większość społeczeństwa popiera jednak ograniczenia w tej kwestii dla firm reklamujących swoją ofertę.

Barometr pokazuje, że 5% dorosłej populacji kraju jest w grupie ryzyka związanego z problemem hazardu. Wśród młodych dorosłych ten odsetek wzrasta o kolejne trzy punkty procentowe – powiedział dyrektor NOGA, jednocześnie dodając, że właśnie te grupy państwo musi chronić w największym stopniu. Możliwe to będzie jedynie, gdy grać będą u dostawców z licencją holenderską.

Dodaj komentarz