Bukmacherka 8 listopada 2019

Holandia ujawni operatorów, którzy nie chcą zapłacić kar

Holenderski organ regulacyjny ds. Hazardu Kansspelautoriteit (KSA) ma rozpocząć publikowanie informacji o operatorach, którzy odmawiają zapłaty kar pieniężnych. Decyzja o publikacji listy stron ma pomóc konsumentom w zidentyfikowaniu nielicencjonowanych i nielegalnych stron internetowych.

KSA może nakładać grzywny na operatorów, którzy naruszają krajową ustawę o grach hazardowych, w tym tych, którzy oferują usługi w Holandii bez licencji. Obecnie wszystkie formy hazardu online są nielegalne w tym kraju.

Gdy operator nie zapłaci grzywny, KSA rozpoczyna procedurę windykacji, o której informacje nie były wcześniej publikowane. Regulator zdecydował, że będzie publikował informacje o tym procesie na swojej stronie internetowej.

Operatorzy będą mieli możliwość podania przyczyny braku płatności, natomiast w przypadku firm, które później zapłacą grzywnę lub zawrą umowę płatności, informacja o odmowie płatności zostanie usunięta ze strony internetowej KSA.

„Niektórzy dostawcy ponoszą odpowiedzialność za nałożoną karę płacąc grzywnę, a niektórzy usiłują uniknąć kary”, powiedział KSA. „Jeśli dostawca odmawia zapłaty, KSA dostrzega wyraźne oznaki, że ten dostawca jest nierzetelny”.

Holandia ma otworzyć regulowany rynek gier hazardowych online w styczniu 2021 r. Holenderski Senat w lutym głosował za uchwaleniem ustawy o grach hazardowych na odległość.

Nowe przepisy dotyczące gier online mają wejść w życie od 1 lipca 2020 r., pod warunkiem ostatecznego zatwierdzenia uchwały przez Ministerstwo Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa. Następnie KSA opracuje warunki licencji przed wprowadzeniem na rynek nowych zasad sześć miesięcy później.

Nowe licencje będą udostępniane wyłącznie operatorom, którzy nie prowadzili działalności w Holandii przez dwa lata przed wprowadzeniem nowych przepisów.