Holenderski organ regulacyjny rozszerza działania na rzecz zwalczania nielegalnych gier losowych
Holenderski organ ds. Hazardu, Kansspelautoriteit (KSA), określił plany pozwalające na zwalczanie nielegalnych gier losowych na lądzie w 2020 r. Planowana jest współpraca z większą liczbą władz lokalnych w celu zwalczania tego problemu. W 2019 r. KSA udzieliła specjalistycznej pomocy policji i gminom w całym kraju (odbyło się 35 spotkań), ale organ regulacyjny wyznaczył sobie cel […]
Holenderski organ ds. Hazardu, Kansspelautoriteit (KSA), określił plany pozwalające na zwalczanie nielegalnych gier losowych na lądzie w 2020 r. Planowana jest współpraca z większą liczbą władz lokalnych w celu zwalczania tego problemu.
W 2019 r. KSA udzieliła specjalistycznej pomocy policji i gminom w całym kraju (odbyło się 35 spotkań), ale organ regulacyjny wyznaczył sobie cel polegający na udzielaniu wsparcia organom lokalnym co najmniej 50 razy w ciągu najbliższych 12 miesięcy.
KSA powiedziała, że może doradzać władzom jak przygotować kontrole dotyczące nielegalnych gier, zostanie także udzielone wsparcie organu regulacyjnego poprzez wysłanie funkcjonariuszy na lokalne akcje. Ponadto KSA pomoże przygotować raport ekspercki, aby pomóc w dochodzeniach.
„KSA jako organ nadzorczy, ma doświadczenie w rozpoznawaniu nielegalnych gier losowych, na przykład w postaci automatów hazardowych lub nielegalnych turniejów pokerowych”, powiedziała KSA w oświadczeniu.
Organy, które chcą współpracować z KSA lub chcą uzyskać dostęp do informacji pomocniczych na temat nielegalnych gier losowych, mogą skontaktować się bezpośrednio z organem regulacyjnym.
Holenderscy gracze uzależnieni?
KSA opublikowała w zeszłym miesiącu wyniki wspólnego raportu z organizacją samopomocy AGOG, która sugeruje, że holenderscy konsumenci częściej spotykają się z problemami z hazardem podczas grania na automatach do gier niż w innych formach hazardu.
Badanie oparte na odpowiedziach 86 osób, które podpisały umowę z AGOG, wykazało, że 67% respondentów, którzy mieli problemy z hazardem, grało na automatach do gier. Inne kluczowe ustalenia dotyczyły tego, że jedna trzecia graczy grała średnio dwa lub trzy razy w tygodniu w roku, zanim poprosili o pomoc w AGOG. Jedna trzecia respondentów grała od czterech do sześciu razy w tygodniu, a jedna czwarta graczy codziennie brała udział w grach hazardowych.