Ogolna 18 listopada 2022

Holenderski rynek walczy z nielegalnymi stronami

Holenderski Urząd ds. Hazardu (KSA) poinformował, iż wszczął dochodzenie w sprawie witryn z zakresu marketingu afiliacyjnego, które są skierowane do konsumentów wrażliwych. 

Holenderski rynek walczy z nieodpowiednimi stronami

KSA wskazał na szereg witryn, które zostały utworzone z wyraźnym zamiarem kierowania konsumentów do serwisów, które nie przestrzegają obowiązującego prawa dotyczącego gier. Urząd podał konkretne przykłady takich stron ze specjalnymi frazami oraz domenami.

Nielegalne serwisy próbują omijać funkcjonującą platformę Cruks. Służy ona do samowykluczenia, czyli pozwala graczom wpisać się na specjalną listę, uniemożliwiającą im dostęp do niektórych stron przez określony czas.

Wykorzystywanie wrażliwych graczy

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w Holandii, wszystkie firmy działające legalnie muszą mieć integrację z Cruks. Jest to warunek uzyskania licencji. KSA podkreślił, że głównym zmartwieniem jest to, że niebezpieczne strony skupiają się na wrażliwych graczach. Regulator zaznacza, że promowanie nielegalnych ofert jest tak samo zabronione, jak oferowanie tych usług.

Dodaj komentarz