Ogolna 24 czerwca 2022

IGT nagrodzone złotym medalem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju

Firma International Game Technology (IGT) została wyróżniona przez EcoVadis za swój program zrównoważonego rozwoju. 

EcoVadis doceniło IGT

Agencja EcoVadis przyznała IGT złoty medal w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, umieszczając firmę w grupie 5% najlepszych na świecie, które zostały poddane ocenie. EcoVadis ocenia rezultaty przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju na podstawie dwudziestu jeden określonych kryteriów. Ujęte są one w czterech kategoriach: środowisko, praca i prawa człowieka, etyka oraz zrównoważone zamówienia publiczne.

Metodologia agencji opiera się na międzynarodowych standardach zrównoważonego rozwoju, takich jak Global Reporting Initiative, United Nations Global Compact oraz ISO 26000. Opisując swój proces, EcoVaids stwierdziło:

– Oceniamy wyniki poprzez ocenę polityki, działań i wyników firmy. Istotny jest także wkład specjalistów interesariuszy zewnętrznych

Złoty medal jest drugą najwyższą oceną przyznawaną przez agencję. Wyżej w hierarchii znajduje się tylko ocena platynowa.

“Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia”

Wendy Montgomery, starszy wiceprezes ds. marketingu, komunikacji i zrównoważonego rozwoju skomentowała działania i postępy IGT.

– Kryteria zrównoważonego rozwoju oceniane przez EcoVadis są częścią kultury i codziennych działań IGT. Jako lider w tej dziedzinie od ponad piętnastu lat doskonale rozumiemy wartości oraz zrównoważone praktyki. Jesteśmy dumni ze złotego medalu i będziemy nadal kontynuować naszą pracę najlepiej jak potrafimy – powiedziała Montgomery.

CZYTAJ TAKŻE: Najnowocześniejsze produkty od IGT na kanadyjskim rynku

Dodaj komentarz