Automaty 25 października 2022

Interwetten i Novomatic Admiral otrzymały niemieckie licencje na sloty online

Dwóch kolejny operatorów otrzymało licencje w Niemczech na sloty online. Urząd administracji w Sachsen-Anhalt zezwolił na działalność firmom Interwetten oraz Novomatic Admiral.

Dwanaście licencji

W ten sposób na niemieckim rynku będzie już dwunastu operatorów oferujących gry na slotach online. Interwetten oraz Novomatic Admiral dołączą tym samym do ostatnich firm, które niedawno dostały licencje – Tipico oraz Rootz. Warto dodać, że Novomatic posiadał już licencję na działalność u naszych zachodnich sąsiadów pod nazwą Novoline. Ta firma stała – razem z Merkur – za Mernovem, który był pierwszym licencjobiorcą w Niemczech.

Interwetten będzie działać pod dwiema domenami, Interwetten.de i Lasmegas.de. Z kolei Admiral będzie działał pod nazwą Slots.admiralbet.de. Przypomnijmy, że obaj operatorzy mają także licencje w Niemczech na zakłady sportowe.

Automaty online najszybciej rosnącą gałęzią w Niemczech

Wczoraj informowaliśmy o najnowszym raporcie z niemieckiej branży rozrywkowej. W trzecim kwartale 2022 roku to sloty online wygenerowały największe wzrosty.

Aż 123,2 miliona euro wyniosły bowiem podatki ze slotów online, co było wzrostem o ponad 90 milionów rok do roku. W analogicznym okresie 2021 roku, niemiecki budżet zainkasował z tej gałęzi branży rozrywkowej ledwie 32,7 miliona euro – pisaliśmy.

Dodaj komentarz