Loterie 6 stycznia 2021

Intralot przedłuża umowę z Lotterywest

Dostawca loterii, australijska spółka zależna Intralot podpisała przedłużenie umowy z dotychczasowym klientem Lotterywest, loterią stanową Australii Zachodniej. Umowa potrwa od stycznia 2022 roku do stycznia 2026 roku. 

Przedłużenie umowy

Oczywiście w 2021 roku umowa także będzie świadczona, ponieważ teraz ogłoszono tylko jej przedłużenie. Dzięki niemu Intralot nadal będzie zapewniać swój system operacyjny i usługi do obsługi Lotterywest.

Jesteśmy dumni, że możemy rozszerzyć naszą silną i solidną współpracę z Lotterywest, cenionym operatorem loterii o ogromnym wkładzie w społeczeństwo Australii Zachodniej – powiedział Marios Mitromaras, dyrektor naczelny Intralot Australia.

Jumbo Interactive

W listopadzie ubiegłego roku Lotterywest podpisał również dziesięcioletnią umowę  z dostawcą loterii online Jumbo Interactive. Umowa ta sprawiła, że ​​Jumbo dostarczył operatorowi platformę white label do obsługi produktów online. Porozumienie początkowo obowiązywało przez trzy lata, z opcją przedłużenia o trzy, a następnie cztery lata.

Również w listopadzie firma Intralot ogłosiła, że ​​spodziewa się zmniejszenia zysków w 2020 r., od 25 do 28 mln euro z powodu skutków pandemii koronawirusa. Z kolei w grudniu dostawca oświadczył, że ponowne otwarcie australijskich obiektów hazardowych i „płynniejsza” działalność związana z zakładami sportowymi dały mu nadzieję na ożywienie w czwartym kwartale 2020 roku.

Po utracie kontraktu na zakłady sportowe Inteltek w Turcji i zawieszeniu bułgarskiej licencji, przychody Intralot za trzy miesiące do 30 września spadły o 44,9% do 97,8 mln euro – porównując rok do roku.

Dodaj komentarz