Bukmacherka 24 kwietnia 2019

Jak wyobrażacie sobie idealnego bukmachera?

autor: BB
Na grupie "Gram Grubo" przeprowadzona została ankieta, w której oddano prawie tysiąc głosów. Ankietowani mogli zaznaczyć kilka opcji, a tym samym pokazali, czego oczekują od nowych bukmacherów.

Pytanie było konkretne i proste: Czego oczekujecie od nowych bukmacherów? Opcji do zaznaczenia było sześć: 

1. Lepszy cashout – 319 głosów 

2. Bonus dla stałych graczy – 248 głosów 

3. Promocja na grę bez podatku – 167 głosów 

4. Szerszej oferty zakładów – 51 głosów 

5. Lepszych kursów – 47 głosów 

6. Lepszego bonusu powitalnego – 13 głosów 

***

Co ciekawe dla graczy najważniejszy jest lepszy cashout. Zapewne wielu ankietowanych pamięta czasy zagranicznych bukmacherów, gdy przykładowo "Bet 365" był najlepszy na rynku, jeśli chodzi o ten aspekt. Obecnie opcja "cashout" występuje u polskich operatorów, ale często jest niedostępna albo niekorzystna w trakcie wielu zdarzeń. 

Gracze oczekują również bonusu dla stałych graczy i promocji na grę bez podatku. Trudno się temu dziwić, ponieważ polskie firmy – w znacznej większości – przyjęły politykę promocyjną na wzór sieci komórkowych. Stali klienci – w tym wypadku depozyterzy – zwykle nie dostają specjalnych ofert, a nowi gracze (albo tacy, co rzadko dokonują depozytów) bardzo często mogą liczyć na specjalne promocje. 

Za podium znalazły się takie aspekty jak: szersza oferta zakładów, a także lepsze kursy. Bez wątpienia oferta wśród polskich firm cały czas mogłaby być bardziej obszerna, ale w ostatnim czasie zantowała znaczy progres. Kursy także nie są najgorsze w porównaniu z zagraniczną konkurencja… Cóż, jak widać klienci także to dostrzegają i doceniają. 

Na samym końcu oczekiwań klientów znalazła się prośba o lepszy bonus powitalny. Sprawa o tyle jest ciekawa, że jeszcze kilka lat temu, gdy na rynku było wiele firm zagranicznych, klienci głównie zwracali uwagę na pierwszy bonus. Skąd taka zmiana? Prawdopodobnie ludzie zrozumieli, że w dłuższej perspektywie czasu więcej można zyskać na bonusach dedykowanych, czy takich od podatku. Ba, także na opcji cashout-u, która jak na razie często jest niekorzystna dla klientów. 

W ankiecie pytaliśmy o to czego oczekujecie od nowych bukmacherów, ale tak naprawdę może ona stanowić ściągawkę dla firm, które na rynku działają już od dłuższego czasu. Warto zaznaczyć również, że pierwsze trzy aspekty wcale nie muszą wiązać się z ogormnymi kosztami, jeśli chodzi o poprawę ich jakości.