Bukmacherka 23 maja 2024

Juroszek z ambitnymi planami inwestycyjnymi w obszarze iGaming

autor: Adrian Janiuk
Mateusz Juroszek za pośrednictwem portalu isbtech.pl, poinformował o ambitnych planach w branży igamingowej. Współwłaściciel Betplay Capital i członek Rady Dyrektorów GiG Media szeroko opisał swoje zamiary.

Od wielu lat zarówno ja oraz moja rodzina jesteśmy zaangażowani kapitałowo i operacyjnie w rozwój Gaming Innovation Group. Jesteśmy inwestorami wyspecjalizowanymi w sektorze iGaming. Widzimy, że przed GiG są bardzo duże perspektywy rozwoju. W związku z tym ostatnio podwyższyliśmy nasz udział w akcjonariacie do ponad 15%. Na przestrzeni ostatnich dni dokonaliśmy kolejnych transakcji zakupu akcji spółki. Będziemy dalej dążyć do umacniania się na pozycji największych akcjonariuszy GiG, by osiągnąć poziom ok. 25-30% – informuje Juroszek na portalu isbtech.pl i kontynuuje:

Przed GiG finalizacja procesu podziału na dwa niezależne podmioty – platformy z rozwiązaniami dla operatorów oraz mediów i afiliacji. To kluczowy projekt, który pozwoli zespołom skoncentrować się na wzrostach w zakresie ich wyspecjalizowanych kompetencji. Spółki będą mogły pracować efektywniej, w tym skuteczniej generować wartość dla akcjonariuszy – podkreśla twórca zakładów bukmacherski STS.

GiG kończy proces podziału na dwa niezależne podmioty: platformę dla operatorów oraz media i afiliację. To umożliwi zespołom skupienie się na swoich specjalizacjach i efektywniejsze generowanie wartości dla akcjonariuszy.

Juroszek informuje, że GiG odnotował rekordowe wyniki w Q1 2024. Zamierza utrzymać efektywność i rentowność, jednocześnie analizując możliwości akwizycji, jak zakup AskGamblers i KaFe Rocks.

Mamy silną pozycję w Europie. Nasz wzrok kierujemy więc na obie Ameryki, w tym też na LatAm, gdzie ostatnio rynki przechodzą zmiany regulacyjne. Będziemy dążyć do zwiększenia udziałów w USA, to niezwykle atrakcyjny, ale i konkurencyjny rynek. Wierzę, że moje doświadczenie zarówno jako inwestora, jak i zarządzającego największą firmą bukmacherską w Polsce, przyczyni się do jeszcze szybszego i efektywniejszego skalowania biznesu GiG Media. To w tej spółce zostałem powołany do składu Rady Dyrektorów – zapewnia Juroszek.

Gaming Innovation Group dzieli się na dwie wyspecjalizowane firmy: jedna będzie zajmować się platformami i rozwiązaniami dla bukmacherów, druga mediami i afiliacją.

Betplay Capital, polska, rodzinna firma inwestycyjna, należy do Zbigniewa, Mateusza i Tomasza Juroszków. Od 2013 roku inwestuje w różne projekty w Polsce i na świecie.

Dodaj komentarz