Ogolna 15 maja 2020

Otwarcie sezonu na Służewcu

Już jutro (16.05.2020) odbędzie się otwarcie sezon na torze w Służewcu, którego mecenasem od 12 lat jest Totalizator Sportowy. Inauguracja będzie wyjątkowa, ponieważ rozpocznie się od tzw. "dwudniówki". Tym samym obok charakterystycznych dla startu sezonu: Handicapu Otwarcia – Nagrody Dandolo oraz Memoriału Tomasza Dula, w niedzielę zobaczymy biegi o Nagrodę Dżamajki i Strzegomia.

Wspomnienie Króla Toru

W pierwszy dzień (16.05.2020) zgodnie z tradycją kibice zobaczą zmagania trzylatków w Memoriale Tomasza Dula, gonitwie upamiętniającej legendarnego „Króla Toru”. Przypomnijmy, że ten dżokej był przez lata ulubieńcem publiczności. W swojej wieloletniej karierze wygrywał aż 1311 razy, a w sezonie 2001 ustanowił wyjątkowy rekord osiągając aż 140 wygranych. Poza tym odnosił także liczne sukcesy na arenie międzynarodowej – wygrywał m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Emocjonujący drugi dzień

Drugiego dnia (17.05.2020) na kibiców czeka także wiele emocji. Przede wszystkim do zdobycia będą nagrody Dżamajki i Strzegomia. Będą to więc przedderbowe sprawdziany dla trzyletnich koni. Tym razem Nagroda Strzegomia zgromadziła najwyżej sklasyfikowane w handicapie generalnym trzyletnie folbluty. Z kolei w Nagrodzie Otwarcia Sezonu Kłusaczego będzie można zobaczyć gwiazdy polskiego kłusu – Brandy Hornline i powracającego po kontuzji Diego de Busset.

Oczywiście zarówno zdarzenia z pierwszego, jak i drugiego dnia wyścigów będzie można obstawiać u operatora Traf – Zakłady Wzajemne Sp. z o.o., która jest spółką grupy kapitałowej Totalizatora Sportowego,